prof

W Hospicjum Palium pracuje zespół osób. Wszystkich łączy wspólny cel, którym jest opieka paliatywna nad osobami chorymi oraz wsparcie dla ich rodzin. Dobre współdziałanie zespołu opiera się na zaufaniu, wzajemnym szacunku oraz świadomości pełnionej roli i podziału zadań pomiędzy lekarzy, pielęgniarki, opiekunów medycznych, psychologów, fizjoterapeutów, pracowników socjalnych, duchownych i wolontariuszy.

Najważniejsi są Pacjenci
Wszelka forma posługi opiera się na szacunku do osoby. Nasze działania podejmowane są w taki sposób, aby w każdej chwili chory zachował poczucie własnej, nienaruszalnej godności i wartości. Personel medyczny wspólnie z wolontariuszami dokładają wszelkich starań, aby zapewnić choremu jak najlepszą opiekę.

Wolontariuszy Hospicjum Palium można rozpoznać po żółtych koszulkach z symbolem MOTYLA, który odzwierciedla wrażliwość i delikatność.

Materiały do pobrania: