Bajkowisko 2016

Hospicjum Palium jest jednostką organizacyjną Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu.
PTOP Oddział w Poznaniu wyłącznie wspiera działania Hospicjum Palium.
Więcej informacji na temat Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu znajdą Państwo na stronie – www.skpp.edu.pl

Bajkowisko 2016 będzie kolejnym powrotem do krainy wyobraźni i radości ze wspólnego czytania i pomagania.
Całkowity dochód z przedsięwzięcia zostanie ponownie przekazany na cele Hospicjum Palium w Poznaniu.
Tegoroczne „Bajkowisko” odbędzie się w pierwszy dzień wiosny, 21 marca, a tym razem organizatorzy zabiorą uczestników do krainy bajek afrykańskich.

Gorąco zapraszamy na kolejne wspaniałe Bajkowisko!

Patronat medialny sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

Aby przeczytać więcej informacji [KLIKNIJ TUTAJ](http://naszglospoznanski.pl/bajkowisko-dla-hospicjum-palium-w-poznaniu/)


### Twój 1% to dla nas bardzo dużo!

Planujemy utworzenie nowego 23-łóżkowego oddziału medycyny paliatywnej z laboratoriami i stworzenie oddziału geriatrycznego. W ponad półmilionowym Poznaniu, jesteśmy jedynym oddziałem opieki paliatywnej z 37 łóżkami dla ciężko chorych i umierających pacjentów. Codziennie odbieramy po kilkanaście telefonów o potrzebie umieszczenia chorego na oddziale, a nie mamy dla niego łóżka.

Dla pana prof. Jacka Łuczaka – lekarza i twórcy opieki paliatywnej w Poznaniu – jest to autentyczny ból. Czas umierania jest częścią życia i wymaga pełnego miłości pochylenia się nad człowiekiem, jest momentem wielkiej odpowiedzialności w opiece i leczeniu ciężko chorego pacjenta oraz wspieraniu osób bliskich.
Twórzmy razem miejsce, które będzie śladem naszego Miłosierdzia.

Wesprzyj i Ty Hospicjum Palium: