Bajkowisko – Bajki z Afryki

Hospicjum Palium jest jednostką organizacyjną Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu.
PTOP Oddział w Poznaniu wyłącznie wspiera działania Hospicjum Palium.
Więcej informacji na temat Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu znajdą Państwo na stronie – www.skpp.edu.pl


h3. Bajkowisko – Bajki z Afryki

Pięknym zwieńczeniem 3 dniowych obchodów Dnia Motyla – Dnia Wrażliwości było Bajkowisko. Wieczorem w Pierwszy Dzień Wiosny w CK Zamek odbyła się impreza charytatywna, organizowana już po raz trzeci dla Hospicjum Palium przez Lions Club New Design, a przeznaczona dla dzieci z różnych środowisk, m.in. domów dziecka, dla dzieci będących pod opieką Hospicjum, dla dzieci z zespołem Downa, itd.

bajkow (23)

Bajkowisko to wyjątkowe wydarzenie przyciągające tłumy młodych i starszych Poznaniaków!

bajkow (55)

W tym roku wystąpili: Anna Maria Wesołowska, Michał Grudziński, Eleni, Tomasz Wolny, Malina Prześluga, Maria Rybarczyk, Agnieszka Różańska, Jerzy Moszkowicz, Marek Cyris, Etno Strefa, grupa iSkrzydła. A wszystko w dzikich rytmach afrykańskich bębnów Drum Work.

bajkow (51)

Dziękujemy wszystkim za pomoc! Dziękujemy Organizatorom oraz Artystom. Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom, zaangażowanym w Bajkowisko!

Mamy nadzieję – do zobaczenia za rok!

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć – fot. Kacper Skubiszak:

Kliknij na wybrane zdjęcia, aby je powiększyćTwój 1% to dla nas bardzo dużo!

Planujemy utworzenie nowego 23-łóżkowego oddziału medycyny paliatywnej z laboratoriami i stworzenie oddziału geriatrycznego. W ponad półmilionowym Poznaniu, jesteśmy jedynym oddziałem opieki paliatywnej z 37 łóżkami dla ciężko chorych i umierających pacjentów. Codziennie odbieramy po kilkanaście telefonów o potrzebie umieszczenia chorego na oddziale, a nie mamy dla niego łóżka.

Dla pana prof. Jacka Łuczaka – lekarza i twórcy opieki paliatywnej w Poznaniu – jest to autentyczny ból. Czas umierania jest częścią życia i wymaga pełnego miłości pochylenia się nad człowiekiem, jest momentem wielkiej odpowiedzialności w opiece i leczeniu ciężko chorego pacjenta oraz wspieraniu osób bliskich. Twórzmy razem miejsce, które będzie śladem naszego Miłosierdzia.

Wesprzyj i Ty Hospicjum Palium: