IV Bieg Motyli (jesień 2021)

Do startu biegu pozostało:

Bieganie to styl życia, tak samo jak pomaganie!
 Jedno i drugie jest proste dla tych, co trenują, a zatem –  w ramach treningu ciała, serc i ducha: 
Zapraszamy do wzięcia udziału  w Biegu Motyli!

Bieg Motyli zwykle odbywa się wokół Jeziora Maltańskiego. Poprzednia edycja z powodu pandemii koronawirusa nie mogła odbyć się w formie tradycyjnej. Ale nie poddaliśmy się! W 2020 roku bieg został zorganizowany w wersji wirtualnej – każdy biegł kiedy mógł i wzięło w nim udział aż 595 uczestników. Zbieraliśmy wtedy fundusze na zakup materacy przeciwodleżynowych dla Pacjentów Hospicjum Palium. Zakupiliśmy ich aż 6 sztuk!

TERAZ CHCEMY WRÓCIĆ DO WSPÓLNEGO STARTU I ZABAWY!

Bieg odbędzie się 26 września 2021r (NIEDZIELA!) nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu. Dystans, który należy pokonać, aby ukończyć bieg wynosi 5 600 metrów. To trasa wokół jeziora. START i META oraz Biuro Zawodów zlokalizowane będą na mecie Toru Regatowego Malta (od ulicy Wiankowej). Każdy może wziąć udział w Biegu, bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. Dystans można przebiec, przejść lub przejechać (jednak kółka dozwolone są dla dzieci i wózkowiczów).

Zapraszamy do rodzinnego biegania = pomagania!

Aby wziąć udział w biegu należy zarejestrować się do dnia 22 września (godz. 20:00) oraz uiścić opłatę startową, która jednocześnie stanowi darowiznę na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu. Dla najlepszych przewidziane są atrakcyjne nagrody!

Uwaga! Z powodu niestabilnej sytuacji epidemiologicznej bierzemy pod uwagę możliwość zmiany formy biegu na wirtualną, w przypadku kiedy obowiązujące obostrzenia nie pozwolą nam wspólnie wystartować i pobiec wokół jeziora. Wszelkie informacje na ten temat na bieżąco będziemy aktualizować na stronie.

Więcej szczegółów i odpowiedzi zawarto w regulaminie Biegu, z którym należy zapoznać się przed zarejestrowaniem uczestnictwa. W dniu startu należy zgłosić się Biurze Zawodów wraz z uzupełnionym oświadczeniem COVID-19 i dokumentem potwierdzającym tożsamość zawodnika lub opiekuna rejestrującego zawodnika niepełnoletniego.

W przypadku zmiany formy biegu na wirtualny – obowiązującym będzie regulamin Biegu wirtualnego.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

WAŻNE DOKUMENTY

Patronat Honorowy

Wspierają nas

Projekt jest finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Tak było w zeszłych latach

Jak biegaliśmy wcześniej?

Zaczęliśmy w 2018 roku.

Bieg Motyli to inicjatywa, której pomysłodawcą była grupa projektowa z IX LO w Poznaniu. Idea powstała na potrzeby olimpiady ogólnopolskiej „Zwolnieni z Teorii”, jednak jej głównym celem od zawsze jest pomoc Hospicjum Palium. Chcieliśmy, aby stało się to tradycją, że wydarzenie jest organizowane co roku przez młodych wolontariuszy, którzy w praktyce mają możliwość badać i rozwijać swój potencjał w zakresie przedsiębiorczości, planowania, logistyki, poszukiwania rozwiązań i uzgadniania kompromisów.

W 2019 roku współpracowaliśmy z VIII LO. Druga edycja podwoiła liczbę uczestników i pozwoliła zebrać kwotę ponad 14 tys. złotych, które zostały przeznaczone na rzecz Hospicjum Palium.

W 2020 roku rozpoczęliśmy współpracę z VI LO, jednak pandemia brutalnie przerwała w marcu nasze działania. Postanowiliśmy przenieść nasz Bieg na jesień, jednak również wtedy obowiązujące obostrzenia nie pozwoliły na organizację stacjonarnej formy Biegu. Rejestracja biegu została przeniesiona do świata wirtualnego. Bieg zakończył się wielkim sukcesem, bo choć był wirtualny, przyniósł REALNY efekt. Z darowizn, które wpłynęły za ten bieg, zakupiliśmy 6 nowych materacy przeciwodleżynowych, które już są na Oddziale Medycyny Paliatywnej.

W tym roku skupiamy się na pozyskaniu funduszy na zakup NOWYCH łóżek rehabilitacyjnych wraz z szafkami dla Pacjentów Hospicjum Palium. Wierzymy, że dzięki nim Pacjenci będą mogli prawdziwie odpocząć, a komfort ich przebywania na oddziale medycyny paliatywnej będzie na najwyższym poziomie.