VII Bieg Motyli (jesień 2024)

Do startu biegu pozostało:

Bieganie to styl życia, tak samo jak pomaganie!
 Jedno i drugie jest proste dla tych, co trenują, a zatem –  w ramach treningu ciała, serc i ducha: 
Zapraszamy do wzięcia udziału  w Biegu Motyli!

Bieg Motyli odbywa się wokół Jeziora Maltańskiego. Każda kolejna edycja przyciąga coraz większą ilość uczestników! Poprzez sport, dobrą zabawę, pragniemy mówić o Hospicjum i jego potrzebach. Chcemy pokazywać, że to prawdziwy Dom na czas choroby!

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO STARTU I ZABAWY!

Bieg odbędzie się 22 WRZEŚNIA 2024 roku nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu. Dystans, który należy pokonać, aby ukończyć bieg wynosi 5 400 metrów. To trasa wokół jeziora. START i META oraz Biuro Zawodów zlokalizowane będą na mecie Toru Regatowego Malta (od ulicy Wiankowej). Każdy może wziąć udział w Biegu, bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. Dystans można przebiec, przejść lub przejechać (jednak kółka dozwolone są dla dzieci i wózkowiczów).

Zapraszamy do rodzinnego biegania = pomagania!

Aby wziąć udział w biegu należy zarejestrować się do dnia 8 września oraz uiścić opłatę startową, która jednocześnie stanowi darowiznę na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu. Dla najlepszych przewidziane są atrakcyjne nagrody!

Więcej szczegółów i odpowiedzi zawarto w regulaminie Biegu, z którym należy zapoznać się przed zarejestrowaniem uczestnictwa. W dniu startu należy zgłosić się Biurze Zawodów wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość zawodnika lub opiekuna rejestrującego zawodnika niepełnoletniego.

Zapisy na Bieg będą możliwe od 13 maja!

WAŻNE DOKUMENTY

Patronaty Honorowe

Wspierają nas

Tak było w zeszłych latach

Jak biegaliśmy wcześniej?

Zaczęliśmy w 2018 roku.

Bieg Motyli to inicjatywa, której pomysłodawcą była grupa projektowa z IX LO w Poznaniu. Idea powstała na potrzeby olimpiady ogólnopolskiej „Zwolnieni z Teorii”, jednak jej głównym celem od zawsze jest pomoc Hospicjum Palium. Chcieliśmy, aby stało się to tradycją, że wydarzenie jest organizowane co roku przez młodych wolontariuszy, którzy w praktyce mają możliwość badać i rozwijać swój potencjał w zakresie przedsiębiorczości, planowania, logistyki, poszukiwania rozwiązań i uzgadniania kompromisów.

W 2019 roku współpracowaliśmy z VIII LO. Druga edycja podwoiła liczbę uczestników i pozwoliła zebrać kwotę ponad 14 tys. złotych, które zostały przeznaczone na rzecz Hospicjum Palium.

W 2020 roku rozpoczęliśmy współpracę z VI LO, jednak pandemia brutalnie przerwała w marcu nasze działania. Postanowiliśmy przenieść nasz Bieg na jesień, jednak również wtedy obowiązujące obostrzenia nie pozwoliły na organizację stacjonarnej formy Biegu. Rejestracja biegu została przeniesiona do świata wirtualnego. Bieg zakończył się wielkim sukcesem, bo choć był wirtualny, przyniósł REALNY efekt. Z darowizn, które wpłynęły za ten bieg, zakupiliśmy 6 nowych materacy przeciwodleżynowych, które już są na Oddziale Medycyny Paliatywnej.

W 2021 roku wróciliśmy po pandemii do tradycyjnej formy Biegu. Nad Jeziorem Maltańskim zebrało się 700 uczestników! Wspólnie udało nam się zebrać 27 500 złotych na nowe łóżka rehabilitacyjne dla Pacjentów Hospicjum Palium!