Drzwi Otwarte ONLINE

Pandemia COVID-19 nie powoduje, że inne choroby nie występują. Znalezienie pomocy dla chorych czy dostęp do informacji są teraz nawet trudniejsze.  

Zatem my organizujemy Drzwi Otwarte w Hospicjum Palium, które odbędą się w Światowy Dzień Opieki Paliatywnej, który w tym roku przypada 10 października. W tym roku, ze względu na pandemię odbędą się one online. Dedykujemy je wszystkim, którzy szukają odpowiedzi na pytania, najczęściej wynikające z troski o jakość życia ich najbliższych lub nich samych. 

Podczas zaplanowanych sesji – do dyspozycji uczestników spotkania – stawią się specjaliści, którzy codziennie posługują chorym pracując w Hospicjum Palium, będącego częścią Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Wśród prelegentów będą: lekarz, pielęgniarka, opiekun medyczny, pracownik socjalny, fizjoterapeuta, psycholog oraz pielęgniarka z hospicjum domowego. 

Codziennie odbieramy dziesiątki telefonów z pytaniami o to jak się zarejestrować do hospicjum domowego, na czym polega opieka w hospicjum domowym i czym różni się od tej na oddziale stacjonarnym. Docierają do nas również pytania o praktyczne aspekty opieki nad chorymi.   

Postaramy się odpowiedzieć na postawione nam zagadnienia.  

Więcej informacji o spotkaniu, które transmitowane będzie na żywo z możliwością zadawania pytań znajdziecie Państwo na tutaj