Drzwi otwarte – piękne chwile

Hospicjum Palium jest jednostką organizacyjną Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu.
PTOP Oddział w Poznaniu wyłącznie wspiera działania Hospicjum Palium.
Więcej informacji na temat Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu znajdą Państwo na stronie – www.skpp.edu.pl
16 października 2015 r., dokładnie 5 lat po rozpoczęciu kampanii “Motyle dla Hospicjum” spotkaliśmy się podczas Drzwi otwartych, aby otworzyć kolejny etap rozbudowy Hospicjum. Rok temu 4 czerwca 2014 r. otwieraliśmy 13 łóżkowy oddział, a w ten piątek ks. kapelan Krzysztof Wróbel poświęcił salę rehabilitacyjną, ośrodek psychoterapii i pomieszczenia “Motylego wolontariatu” (które jednak wolontariusze pragną oddać na potrzeby rehabilitacji).

 

 

Długo czekaliśmy na tę chwilę. Nie było w Hospicjum sal rehabilitacyjnych z prawdziwego zdarzenia, a teraz będzie można zaprosić Pacjentów do przyjaznych, jasnych sal z bardzo dobrym wyposażeniem. Będziemy też mogli wreszcie tworzyć warsztaty terapeutyczne dla rodzin pacjentów, a szczególnie dzieci osieroconych.

 

 

Wspaniałym wydarzeniem łączącym się z opieką nad dziećmi była inauguracja projektu “Motyle przemieniają świat” (KLIKNIJ, aby przejść na stronę dot. projektu). Podczas uroczystości był obecny kapitan Bartek Czarciński, który w przyszłym roku ruszy w świat jachtem “Perła Gdynia”, który sam zbudował i będzie promował motylami, zdobiącymi kil i dno jachtu idee bliskie Hospicjum Palium.

 

 

Tak wielu ludzi włącza się w pomoc Hospicjum. Obecność p. Wicewojewody Doroty Kinal, przedstawiciela UM – prodziekana wydziału lekarskiego prof. Wójtowicza, dyrektorów Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu dyr. Jana Talagi, dyr. Piotra Bogacza, Naczelnego Lekarza Szpitala doc. Szczepana Cofty, Konsultanta krajowego ds. opieki paliatywnej p. dr Wiesławy Pokropskiej i wielu wspaniałych Przyjaciół tego miejsca sprawiła, że atmosfera spotkania była prawdziwie rodzinna.

 

Koncert w wykonaniu wykładowcy Uniwersytetu Muzycznego, pianisty p. Piotra Żukowskiego, który brawurowo wykonał utwory Fryderyka Chopina i pięknie odśpiewana pieśń tego samego autora wykonana przez solistę Opery Poznańskiej p. Magdalenę Nowacką uświetnił ten wyjątkowy dla Hospicjum dzień.

 

Na zakończenie wolontariusze zaprosili gości na własnoręcznie przygotowany poczęstunek – smaczne ciasta, owoce, kawa i długie rozmowy. Obejrzeliśmy również film o kapitanie Bartku i jego projekcie. Możliwość zrobienia zdjęć z gośćmi oraz na tle jachtu były miłym elementem kończącym spotkanie.

 

Najbardziej cieszy jednak to, że głównymi gośćmi i gospodarzami takich wydarzeń są zawsze Pacjenci Hospicjum, którzy na balkonach oraz na widowni cieszyli się każdym dobrym słowem, kierowanym w Ich stronę.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia:

Kliknij na wybrane zdjęcia, aby je powiększyćOtwarcie nowych pomieszczeń w Hospicjum – 16 października 2015 r.


Materiał dotyczący Hospicjum Palium od 12:17