Dzieci z Dworca Brześć

Dzisiaj w Hospicjum przyjęliśmy niezwykłych gości. Odwiedziły nas Dzieci z Dworca Brześć razem z Mariną Hulią.

Marina Hulia od ponad roku opiekuje się czeczeńskimi dziećmi i mamami koczującymi miesiącami na dworcu w białoruskim Brześciu, oraz te, którym udało się w końcu wjechać do Polski i czekają na uregulowanie ich sytuacji prawnej. Swoimi działaniami pragnie przywrócić dzieciom utracone dzieciństwo. Razem się uczą, bawią, śmieją.

Pomimo własnej, trudnej sytuacji, nasi Goście dzielą się z innymi tym, co mogą dać. Regularnie odwiedzają Domy Seniora, gdzie pragną wnieść trochę dziecięcej radości.

Dzisiaj Dzieci z Dworca Brześć przyjechały do Hospicjum Palium. Najpierw nasi Goście posłuchali o naszych Hospicjum i o naszych działaniach. Później mogliśmy podziwiać występ artystyczny, podczas którego dzieci zaprezentowały tańce prosto z Kaukazu. Dziękujemy! Temu spotkaniu towarzyszyło mnóstwo chwil wzruszeń, ale także radości i uśmiechu.

Część Mam z Dworca w Brześciu można będzie zobaczyć podczas poznańskiego Festiwalu Malta. Spektakl “Popytka” opowiada o kobietach, które zostały zmuszone do opuszczenia własnego kraju i pokonania tysiąca kilometrów,wyzwań i przeszkód, by przedostać się z Kaukazu Północnego do Polski. Zapraszamy wszystkich już dzisiaj!