Dzień Motyla 2017

Dzień Motyla 2017 – Dzień Wrażliwości w Pierwszy Dzień Wiosny już za nami. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania i obchody tego pięknego motylowego dnia.

dm (6)

Jak co roku było nas jeszcze więcej!

To dla nas wyjątkowy dzień wrażliwości, w którym chcemy zarażać innych ideą pomagania cierpiącym chorym. Tegoroczny „Dzień Motyla” nagłaśniał coraz pilniejszą potrzebę rozbudowy Hospicjum Palium! Codziennie 30-40 chorych czeka na miejsce w Hospicjum Palium (mamy tylko 37 łóżek). Chcemy poruszać serca tych, którzy mogą i powinni pomóc, ale też wręczając motyle przypadkowym przechodniom zwrócić uwagę na możliwości pomocy, które ma każdy z nas.

Podczas Dnia Motyla odbyły się spotkania warsztatowe z malowania i tworzenia motyli w 3 punktach miasta: Urzędzie Marszałkowskim, Urzędzie Wojewódzkim oraz Urzędzie Miasta. Po warsztatach wszyscy spotkaliśmy się na pl. Wolności i tam wspólnie radośnie zakończyliśmy tegoroczny „Dzień Motyla”.

dm (19)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia:

 

 

Dzień Motyla – Dzień Wrażliwości w pierwszy dzień wiosny został objęty honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty p. Elżbiety Leszczyńskiej.

Dzień Motyla – Dzień Wrażliwości w pierwszy dzień wiosny został objęty patronatem medialnym:

tvp3