Jubileuszowy Koncert

W miniony weekend odbył się piąty, jubileuszowy koncert Polnishche Weinachten w Hannoverze. Koncert został zorganizowany przez Adriana Mariusa Grandta oraz naszych Przyjaciół z organizacji Officium e.V.

Podczas wydarzenia mieliśmy okazję wysłuchać kolęd w wykonaniu znakomitych artystów operowych, studentów z poznańskiej Akademii Muzycznej oraz zespołu folklorystycznego górali z Podhala. Usłyszeliśmy również opowieści o polskich tradycjach bożonarodzeniowych. Na zakończenie wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem.

Szczególnie wzruszającym dla nas momentem było wspomnienie zmarłego w październiku Profesora Jacka Łuczaka. Ze specjalną dedykacją Artyści zaśpiewali “Kolędę dla nieobecnych”, ulubioną kolędę Pana Profesora.

Po koncercie uczestnicy zostali zaproszeni na świąteczny poczęstunek oraz mieli okazję wesprzeć Hospicjum Palium, kupując świąteczne upominki przygotowane przez naszych wolontariuszy.
Dochód ze sprzedaży biletów na Koncert zostanie przeznaczony na cele charytatywne, w tym na nasze poznańskie Hospicjum Palium.

Serdecznie dziękujemy Organizatorom oraz Wykonawcom za to wspaniałe wydarzenie, które dostarczyło nam mnóstwo wzruszeń i radości. Dobrze, że mamy takich Przyjaciół, także z dala od Poznania, dla których działania Hospicjum Palium są niezwykle ważne.

Do zobaczenia za rok!