Majówka w Botaniku

Początek maja tradycyjnie spędziliśmy w pięknym otoczeniu przyrody na corocznej Majówce w Ogrodzie Botanicznym UAM. Pośród niecodziennych okazów roślin odwiedzających czekały różne atrakcje np. koncerty muzyczne czy kiermasze rodzinne. Energii dodawała kawa serwowana przez Strauss Cafe.

1 i 3 maja w Ogrodzie Botanicznym był również Motyli Wolontariat. Nasi wolontariusze kwestowali na rzecz Hospicjum Palium, zorganizowany był również kiermasz dzieł naszych pacjentów i wolontariuszy oraz warsztaty malowania motyli. W trakcie tych wydarzeń mówiliśmy o idei opieki paliatywnej, naszych działaniach oraz potrzebie remontu łazienek w starej części naszego Hospicjum. Na Majówkę przyjechał również twórca Hospicjum Palium prof. dr hab. Jacek Łuczak.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę JM prof. dr hab. Andrzeja Lesickiego, Rektora UAM oraz Pani prof. dr hab. Justyny Wiland-Szymańskiej, Dyrektora Ogrodu Botanicznego UAM za zaproszenie. Dziękujemy, że po raz 15 (!) mogliśmy spędzić Majówkę w tak pięknym miejscu.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich młodych wolontariuszy i ich opiekunów, którzy, jak co roku, stawili się w Ogrodzie Botanicznym z otwartym sercem i chęcią pomocy.

Dziękujemy też wszystkim, którzy zdecydowali się wesprzeć finansowo Hospicjum Palium. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie dary i ogromną serdeczność, której doświadczyliśmy podczas spotkań z Wami.

Podczas tegorocznej Majówki zebraliśmy ponad 22 500 złotych! Środki te zostaną przeznaczone na remont łazienek w starej części Hospicjum Palium.

Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia: