Malowanie motyli jako przygotowanie do wydarzeń plenerowych, podczas których motyle są rozdawane przechodniom

Naszym symbolem i znakiem rozpoznawczym są kolorowe motyle! Zawsze przydadzą się pomocne dłonie i głowy pełne wyobraźni do ich tworzenia. Motyle przygotowane przez dzieci i młodzież trafiają w podziękowaniu do tych, którzy wspierają nasze Hospicjum.

Dzień Motyla

Pierwszy Dzień Wiosny to dla nas wyjątkowy dzień. Od kilku lat wolontariusze z Hospicjum Palium razem ze Stowarzyszeniem na Tak sprawiają, że Poznań staje się kolorowy. Wspólnie świętujemy w tym dniu Dzień Motyla oraz Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Poprzez różne konkursy, wspólne tańce oraz zabawę propagujemy ideę wolontariatu i opieki paliatywnej, a także edukujemy i budujemy wspólnotę już od najmłodszych, dziecięcych lat.

Udział w wydarzeniach


Nasze Hospicjum Palium bardzo potrzebuje wsparcia. W przestrzeni miejskiej współtworzymy wydarzenia kulturalne, koncerty, wystawy. Wolontariusze podczas różnorodnych akcji zbierają pieniądze do puszki, obsługują stoisko z kiermaszem, malują motyle, a niektórzy także dzielą się swoimi talentami na scenie. Angażujemy się, bo wiemy i czujemy, że trzeba mówić o Hospicjum i potrzebach chorych wraz z rodzinami, które pozostają pod jego opieką. Co roku w Auli UAM wspólnie z Motylim Wolontariatem organizowany jest Koncert dla Przyjaciół i Darczyńców Hospicjum Palium. Jesteśmy obecni z naszymi motylami na Jarmarku Świętojańskim, Majówce w Botaniku, Pyrlandii, Dożynkach Miejskich i Betlejem Poznańskim, a także uczestniczymy w akcjach: “Motyl i książka za wsparcie dla Hospicjum” organizowanych na placach i targowiskach poznańskich. Każdego roku jest nas więcej! Ale też Hospicjum Palium bardzo potrzebuje wsparcia, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy każdą szkołę do współpracy.

Bieg Charytatywny

Bieg Motyli to inicjatywa, której pomysłodawcą była grupa projektowa z IX Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Idea powstała na potrzeby olimpiady ogólnopolskiej „Zwolnieni z Teorii” — jednak jej głównym celem była i jest pomoc potrzebującym z Hospicjum Palium poprzez zaangażowanie całej społeczności miasta Poznania i okolic. Sam bieg odbywa się wokół jeziora “Malta”, a długość trasy wynosi ok. 5600 metrów. Motyli wolontariusze zajmują się organizacją biegu, wydają pakiety startowe, udzielają uczestnikom potrzebnych informacji, malują motyle i zapewniają wszystkim biegaczom wiele innych atrakcji.

Świąteczny czas


Święta to wyjątkowy czas, który dodatkowo nastraja do dzielenia się dobrem. Od wielu lat wolontariusze przygotowują kartki świąteczne dla naszych Pacjentów. Na Wielkanoc są to również kolorowe drobne upominki, wykonane własnoręcznie przez uczniów z zaprzyjaźnionych szkół. Malutkie niespodzianki są wręczane pacjentom Hospicjum Palium, którzy ze wzruszeniem odczytują przesłane im dedykacje. Świąteczne dekoracje do hospicjum, pieczenie pierniczków, koncerty kolęd – wszystko to czeka na uczniów, podejmijcie wyzwanie!

Powyżej wymieniliśmy tylko kilka przykładów angażowania uczniów w działania Motylego Wolontariatu. Jesteśmy otwarci i czekamy również na Wasze propozycje!