Otwarcie bajkowego pokoju do terapii dla Dzieci

Hospicjum Palium jest jednostką organizacyjną Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu.
PTOP Oddział w Poznaniu wyłącznie wspiera działania Hospicjum Palium.
Więcej informacji na temat Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu znajdą Państwo na stronie – www.skpp.edu.pl

19 lutego 2016 r. w Hospicjum Palium otwarto magiczny pokój dla dzieci osieroconych. Stworzenie pokoju terapeutycznego – bezpiecznego, przyjaznego i bajkowego miejsca dla dzieci da im możliwość oderwania się choć na chwilę od trudnej rzeczywistości. Tu mogą spotkać ludzi rozumiejących oraz dzieci, które również utraciły kogoś bliskiego ich sercu.

Pokój został zaprojektowany przez znaną architektkę Magdalenę Filcek. Półki niczym drzewa, a na gałęziach piękne książki; miękkie pufy, hamak i ciepłe kolory powodują, że to miejsce jest niezwykle i przytulne. Soczysta zieleń koron drzew jest prawdziwym dziełem sztuki wprowadzonym do Hospicjum za sprawą artystki i malarki Katarzyny Kulpy, która jest również nauczycielką art-terapii.

Otwarcie wyjątkowego pokoju odbędzie się 19 lutego o godz. 10 w Hospicjum Palium na os. Rusa 55 w Poznaniu
Fot. K. Wysmyk (Onet.pl)

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO TEGO, ŻE TO WSPANIAŁE MIEJSCE DLA DZIECI MOGŁO POWSTAĆ!
– Kulczyk Foundation za sfinansowanie pierwszego tego typu przedsięwzięcia w Polsce.
– Organizacji Zaczytani.org za stworzenie przepięknej biblioteczki dla Dzieci.
– Firmie Benjamin Moore Polska za udzielenie 40% zniżki na bardzo kosztowne i specjalistyczne farby użyte w pokoju dla Dzieci.

Fot. K. Wysmyk (Onet.pl)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia:

Kliknij na wybrane zdjęcia, aby je powiększyć













 

Czytaj więcej:


### Twój 1% to dla nas bardzo dużo!

Planujemy utworzenie nowego 23-łóżkowego oddziału medycyny paliatywnej z laboratoriami i stworzenie oddziału geriatrycznego. W ponad półmilionowym Poznaniu, jesteśmy jedynym oddziałem opieki paliatywnej z 37 łóżkami dla ciężko chorych i umierających pacjentów. Codziennie odbieramy po kilkanaście telefonów o potrzebie umieszczenia chorego na oddziale, a nie mamy dla niego łóżka.

Dla pana prof. Jacka Łuczaka – lekarza i twórcy opieki paliatywnej w Poznaniu – jest to autentyczny ból. Czas umierania jest częścią życia i wymaga pełnego miłości pochylenia się nad człowiekiem, jest momentem wielkiej odpowiedzialności w opiece i leczeniu ciężko chorego pacjenta oraz wspieraniu osób bliskich.
Twórzmy razem miejsce, które będzie śladem naszego Miłosierdzia.

Wesprzyj i Ty Hospicjum Palium: