Podsumowanie 2020 roku

Dzisiaj ostatni dzień 2020 roku. To był trudny rok. Pełen niepewności, ograniczeń i odizolowania. Na Zespole pracującym w Hospicjum Palium spoczywała dodatkowa odpowiedzialność za bezpieczeństwo Pacjentów. Większość wydarzeń organizowanych wspólnie z Motylim Wolontariatem została odwołana lub przeniesiona do świata online.

Jednak pomimo wielu trudności, każdego dnia Zespół Pracowników i Wolontariuszy dokładał wszelkich starań, aby Hospicjum Palium było prawdziwym Domem na czas choroby. Tak, jak uczył nas tego Profesor Jacek Łuczak.

Oto krótkie podsumowanie mijającego roku:

👉 zakończyliśmy remont łazienek i aneksów łazienkowych w starej części Hospicjum Palium.
👉 zakupiliśmy tablet umożliwiający wideorozmowy Pacjentów z ich Rodzinami. Tak bardzo potrzebne w obecnej sytuacji.
👉 Zakupiliśmy 1️⃣0️⃣ koncentratorów tlenu
👉 Zakupiliśmy 1️⃣8️⃣ materacy przeciwodleżynowych
👉 Razem z Direct IT przekazaliśmy dzieciom osieroconym i Motylim Wolontariuszom 2️⃣0️⃣ komputerów, które pomogą im w nauce zdalnej!
👉 Rozpoczęliśmy projekt “Rozwój i edukacja dzieci, młodzieży oraz nauczycieli w zakresie wolontariatu” – do tej pory zorganizowaliśmy 2️⃣0️⃣ spotkań zdalnych z ponad 2️⃣0️⃣0️⃣ uczestnikami! Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasto Poznań👉 CODZIENNIE wspieraliśmy Personel Oddziału Medycyny Paliatywnej i Hospicjum Domowego w walce z COVID-19 !

To wszystko nie udałoby się bez Państwa pomocy! Bez ofiarowanego wsparcia finansowego oraz dostarczanych paczek (zwłaszcza ze środkami ochrony osobistej!). Bez dobrych słów i gestów, które dodawały nam siły do dalszego działania! Dziękujemy za ten rok, który bez Państwa pomocy i przyjaźni byłby o wiele trudniejszy!

Mamy ogromną nadzieję, że zbliżający się 2021 rok przyniesie dużo radości. ❤