Przekaż swój 1,5 % podatku

Marzę, aby już nigdy więcej żaden chory nie umierał w cierpieniach i w samotności na szpitalnym korytarzu, zasłonięty izolującym go parawanem. Marzę, by morfina nie była traktowana jako środek narkotyczny, lecz jako dar Boży. Marzę, żeby hospicjum nie było uznawane za umieralnię, lecz za miejsce, gdzie osoby ciężko chore w schyłkowym okresie życia są otoczone troskliwą i wszechstronną opieką.”

prof. Jacek Łuczak “Moje Palium”

Hospicjum Palium jest największym w Poznaniu ośrodkiem obejmującym kompleksową opieką paliatywną chorych i ich bliskich. Słowo palium oznacza płaszcz, którym Pracownicy i Wolontariusze otulają każdego, kto tego potrzebuje – tego uczył ich Profesor Jacek Łuczak. To On, dzięki swojemu niezwykłemu zaangażowaniu i determinacji, stworzył dla pacjentów prawdziwy Dom na czas choroby. Miejsce, w którym nie brakuje ciepłej, domowej atmosfery i profesjonalnej opieki.

Mimo, że udało się już wiele osiągnąć, przed Zespołem Pracowników i Wolontariuszy stoją kolejne wyzwania, którym muszą sprostać. Nie uda się to bez pomocy wielu ludzi o dobrych sercach. Wsparcie Hospicjum jest możliwe dzięki przekazaniu 1,5% podatku dla Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu, które od lat wspiera działalność Hospicjum Palium.

Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu
KRS 0000031654