Spotkanie autorskie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie dotyczące książki “Moje Palium”.

“Moje Palium” to wywiad-rzeka z twórcą Hospicjum Palium i pionierem opieki paliatywnej w Polsce Profesorem Jackiem Łuczakiem. Książka, którą Profesor do końca tworzył i udoskonalał. Opowiada o swoim życiu, działalności, początkach opieki paliatywnej w Polsce, wreszcie o idei medycyny, która mu przyświecała. Niezwykła lektura przybliżająca sylwetkę Człowieka, który walczył o godne warunki dla każdego Pacjenta.

Marzę, aby już nigdy więcej żaden chory nie umierał w cierpieniach i w samotności na szpitalnym korytarzu, zasłonięty izolującym go parawanem. Marzę, by morfina nie była traktowana jako środek narkotyczny, lecz jako dar Boży. Marzę, żeby hospicjum nie było uznawane za umieralnię, lecz za miejsce, gdzie osoby ciężko chore w schyłkowym okresie życia są otoczone troskliwą i wszechstronną opieką.”
prof. Jacek Łuczak “Moje Palium”

Wywiad przeprowadziły dr Halina Bogusz i dr Martyna Tomczyk, a wydane zostało przez Wydawnictwo Poznańskie.

Spotkanie z autorkami odbędzie się w Słodowni +1 w Starym Browarze w środę 12.02.2020 o godz. 18.00. Poprowadzi je Monika Stachurska.

W trakcie spotkania będzie możliwość pozyskania książki “Moje Palium”. Książka jest również dostępna w księgarni BOOKAREST w Starym Browarze.

Fot. Adam Ciereszko