Upamiętnienie Profesora

W piątek 22 października, w II rocznicę śmierci Profesora Jacka Łuczaka, w Hospicjum Palium odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy i zdjęcia Pana Profesora.

Pan Profesor każdego dnia uczył nas, jak pomagać Pacjentom. Jak być przy Chorym, towarzyszyć Mu. W Hospicjum Palium, Profesor Jacek Łuczak stworzył prawdziwy Dom – Dom na czas choroby. Teraz my, w tym domu, stworzyliśmy miejsce dla niego. Przestrzeń, w której zgromadzone zostały jego pamiątki, wyróżnienia oraz zdjęcie wykonane przez syna – Bartka. Aby Pan Profesor pozostał na zawsze razem z nami, w jego Palium.

Dziękujemy wszystkim gościom za tak liczne przybycie. Cieszymy się, że w tym dniu mogliśmy być razem. Dziękujemy Pani Monice Stachurskiej za poprowadzenie dzisiejszej uroczystości oraz Pani Magdalenie Nowackiej i Panu Piotrowi Matuszewskiemu za występ artystyczny, który niesamowicie wzruszył wszystkich zgromadzonych.

W szczególności w tym dniu pragnęliśmy podziękować Panu Włodzimierzowi Czabańskiemu, wieloletniemu przyjacielowi Pana Profesora, który zawsze wspierał naszą działalność i służył pomocą. Dzięki Panu Włodzimierzowi pamiątki po Panu Profesorze znalazły swoje miejsce w przepięknych gablotach.

Podziękowanie otrzymał również Panu dr hab. Szczepan Cofta, który zawsze wspierał Hospicjum, a w tych trudnych chwilach po śmierci Pana Profesora służył radą nie tylko jako Dyrektor Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego, ale przede wszystkim jako Przyjaciel.