Warto żyć

“Warto żyć. Warto kochać.”

Wydawnictwo Poznańskie serdecznie zaprasza na wyjątkowe spotkanie z literaturą, muzyką i … medycyną,

warto

w dniu 14 lutego 2017 r., o godz. 18-tej, w Auli Artis Collegium Da Vinci przy ul. Kutrzeby 10.

Pan Wojciech Pszoniak przeczyta fragmenty książki „Warto żyć” Piotra Pajączkowskiego, zmagającego się od lat z nieuleczalną chorobą – stwardnienie zanikowe boczne (SLA) (ALS).

Nasze spotkanie z Państwem wynika z chęci zwrócenia uwagi społeczeństwa na niepokojący wzrost zachorowań na tę nieuleczalną chorobę neurologiczną, na problemy, zmagania medycyny i ludzi dotkniętych tą chorobą.

Mamy nadzieję, że prezentacja wydanej (niekomercyjnie) przez nas książki „Warto żyć”, wypowiedź neurologa dr n. med. Danuty Lenart- Jankowskiej i muzyka w wykonaniu Witka Łukaszewskiego z zespołem, będą wieczorem nie tylko zadumy nad zagrożeniami, ale też optymistycznej refleksji i nadziei tkwiącej w miłości.

Anna Dymna stwierdziła, że autor książki „…udowadnia, że radość, miłość, wolność nosi się w sobie i nikt nam nigdy tego nie może zabrać… ani żaden, wróg, ani najgorsza choroba.”

Wieczór poprowadzi Pani Monika Stachurska.

“ALS, jak diabeł święconej wody, boi się miłości, uczucia, ciepła rodzinnego, cierpliwości i zrozumienia. Z tym materiałem można by Giewont do Sopotu przenieść, wystarczy tylko spróbować.”

Piotr Pajączkowski “Warto żyć”