Wielki dzień

W sobotę 16 czerwca na Starym Rynku w Poznaniu, podczas Jarmarku Świętojańskiego mieliśmy okazję uczestniczyć w Dniu Hospicjum Palium, który był organizowany pod hasłem Jakość życia zależy od oddychania.

Od samego rana wolontariusze pracowicie uwijali się w przygotowaniach. Dołączył zespół Starbucks, który pomagał Hospicjum Palium poprzez przygotowywanie pysznej kawy, za ofiarowane wsparcie dla naszego hospicjum.

Z przytupem rozpoczęliśmy paradą wokół Starego Rynku, prowadzeni przez Vivat Orkiestra!, później na scenie pojawiali się kolejni występujący artyści: na harfie – Michał Zator, później przedstawienie Drużyny Odyseuszy ze szkoły SP11 w niecodziennej aranżacji Alicji w Kuchennych rewelacjach, zaś w dalszej kolejności uradował nas ujmujący zespół Nutki ze Społecznej Szkoły nr 4.

Zaś dokładnie o godzinie 14:55, przy czterech fontannach Starego Rynku, wolontariusze przygotowali niespodziankę wspólnie z Flexi & Fusion Dance Group ze Szkoły Jazz Dance Studio Anny Beker. Zaskoczyliśmy gości Jarmarku flash mob’em, czyli spontanicznie pojawiającą się tłumnie grupą osób, które z energią zatańczyły do piosenki Stayin’Alive (Bee Gees). Rytm tej piosenki nadaje właściwe tempo, które należy zachować przy wykonywaniu masażu serca podczas ratowania poszkodowanych osób.

Nasza akcja była wstępem do warsztatów resuscytacji krążeniowo – oddechowej (RKO), prowadzonych przez wolontariuszy z firmy ENEA, przybyłych z fantomami, na których każdy mógł spróbować poprawnej sekwencji ratującej życie.

Do późnych godzin wieczornych na naszej scenie trwały koncerty zespołów, które gromadziły coraz większy tłum. Tego dnia występowali dla nas La Guardia, Witek Łukaszewski i Grand Piano, Two Timer, Joanna Dudkowska i KOVA.

 

Chcemy BARDZO, BARDZO SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ wszystkim, którzy z mocą, sercem i niezwykłą ochotą, tak pięknie zaangażowali się w organizację całego dnia.

Wdzięczni jesteśmy szkołom, które wraz z uczniami i nauczycielami dołączyły do naszej akcji pt.: Jakość życia zależy od oddychania.

Wszystkim naszym WOLONTARIUSZOM, którzy pełni zapału 16 czerwca przybyli na Stary Rynek, chcemy powiedzieć, że jesteście NIESAMOWICI! To Wam należą się wielkie podziękowania za tworzenie atmosfery, nieposkromiony entuzjazm i za czas, który poświęcacie oraz ogrom pracy, jaką z ochotą wykonujecie! Dziękujemy, że możemy razem działać z najlepszymi wolontariuszami na świecie!

A dzięki hojności Poznaniaków oraz gości przybyłych na Jarmark Świętojański, udało się zebrać na zakup koncentratorów tlenu kwotę ok. 9800 złotych.

Za wszelką okazaną życzliwość i ofiarowaną pomoc – z serca dziękujemy!

Poniżej można znaleźć zdjęcia z naszej akcji: