III Bieg Motyli (edycja 2020 – jesień)

Do startu biegu pozostało:

Bieganie to styl życia, tak samo jak pomaganie!
 Jedno i drugie jest proste dla tych, co trenują, a zatem –  w ramach treningu ciała, serc i ducha: 
Zapraszamy do wzięcia udziału  w III edycji Biegu Motyli!

Zwykle Bieg Motyli odbywa się wokół Jeziora Maltańskiego, gdzie długość trasy wynosi ok. 5600 metrów.  

Jednak w 2020 roku mierzymy się z pandemią koronawirusa. Zatem ograniczamy ryzyko zgromadzeń. Zachowujemy dystans i unikamy niebezpieczeństwa zarażenia, dlatego postanowiliśmy przenieść organizację Biegu do świata wirtualnego.  

ALE BIEGAMY i POMAGAMY REALNIE!  

Każdy może wziąć udział w Biegu, bez względu na miejsce zamieszkania, wiek czy kondycję fizyczną. Dystans można przebiec, przejść lub przejechać (dzieci i wózkowicze). Bieg w tym roku będzie trwał aż tydzień, aby każdy, w odpowiednim dla siebie dniu, mógł pokonać jednorazowo wyznaczoną trasę na dystansie 5 km. Zapraszamy do rodzinnego biegania = pomagania! 

Dystans Biegu Motyli będzie można pokonać w dniach 17 – 25 października br. W tym czasie każdy z uczestników, na ulubionej trasie, powinien przebiec dystans 5km, a na koniec udokumentować uzyskany przez siebie czas. Aby wziąć udział w biegu należy zarejestrować się do dnia 25 października oraz uiścić opłatę startową, która jednocześnie stanowi darowiznę na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu. Dla najlepszych przewidziane są atrakcyjne nagrody!  

Najodważniejszych zapraszamy do „motylowego” przebierania się i pokonania trasy Biegu na wesoło! Wybierzemy zwycięzców spośród przebranych uczestników!    

Więcej szczegółów i odpowiedzi zawarto w regulaminie Biegu, z którym należy zapoznać się przed zarejestrowaniem uczestnictwa.  

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!.

Tak było w zeszłych latach

Jak biegaliśmy wcześniej?

Zaczęliśmy w 2018 roku.  

Bieg Motyli to inicjatywa, której pomysłodawcą była grupa projektowa z IX LO w Poznaniu. Idea powstała na potrzeby olimpiady ogólnopolskiej „Zwolnieni z Teorii”, jednak jej głównym celem od zawsze jest pomoc Hospicjum Palium. Wpłacane opłaty uczestników biegu są darowizną przeznaczaną na pomoc dla pacjentów hospicjum.  

W 2019 roku współpracowaliśmy z VIII LO. Druga edycja podwoiła liczbę uczestników i zaserwowała dobrą zabawę. 

W 2020 roku rozpoczęliśmy współpracę z VI LO, jednak pandemia przerwała brutalnie nasze działania w marcu.  

W tym roku skupiamy się na pozyskaniu funduszy na zakup NOWYCH materacy przeciwodleżynowych, które zmniejszają ból pacjentów oraz niewygodę ich ciągłego leżenia, chronią przed powstawaniem odleżyn.