20160627_Hospicjum_0116-10

Oddział stacjonarny Hospicjum dysponuje 39 miejscami. Jest to oddział szpitalny. Funkcjonuje podział na trzy pododdziały, oznaczane literami: A, B i C.

Każdy pacjent oddziału ma swojego lekarza prowadzącego. Osoba chora jest pod całodzienną opieką lekarza dyżurnego, pielęgniarek i opiekunów medycznych. Osoby, których stan na to pozwala, poddawane są indywidualnie dobranej fizjoterapii.

Odwiedzający chorych, także dzieci, są bardzo mile widziani.

Dostępne są aneksy kuchenne, gdzie można odgrzać ulubioną potrawę chorego przyniesioną z domu.

Dla tych, którzy pragną spędzić noc na czuwaniu przy bliskim, udostępniane jest łóżko polowe z pościelą. Po uzgodnieniu z personelem medycznym, możliwe jest przyprowadzenie do osoby chorej czworonożnego przyjaciela.

Na terenie Hospicjum znajduje się sala, która może być udostępniona chorym i ich bliskim do organizacji uroczystości rodzinnych.

Przyjęcia na oddział odbywają się na podstawie skierowań wystawianych przez lekarzy z jednostek, które mają podpisaną umowę z NFZ. Może to być np. lekarz rodzinny, lekarz z Hospicjum domowego, lekarz z Poradni Medycyny Paliatywnej. Skierowanie może również wystawić szpital. Nie obowiązuje rejonizacja. Najczęściej jednak pacjentami są osoby mieszkające w Poznaniu i jego okolicach.

Telefon kontaktowy do rejestracji na Oddział jak i na poszczególne pododdziały znajdziesz tutaj: SPIS TELEFONÓW

Oddział Medycyny Paliatywnej prowadzi listę oczekujących na przyjęcie.

Chcemy to zmienić  i planujemy rozbudowę o nowy oddział – jeśli możesz – pomóż nam!

otwarcie22