Wolontariusz Roku 2018

Kornelia Raubo otrzymała wyróżnienie w kategorii młodzieżowej w ramach konkursu Poznański wolontariusz roku 2018.
Włodzimierz Nowakowski otrzymał wyróżnienie w kategorii 50+ w ramach konkursu Poznański wolontariusz roku 2018.
Grupa Projektowa “Bieg Motyli” otrzymała wyróżnienie w kategorii zespołowej w ramach konkursu Poznański wolontariusz roku 2018.

Wolontariusz Roku 2017

Michał Nowaczyk zwyciężył w kategorii młodzieżowej w ramach konkursu Poznański wolontariusz roku 2017.
Agnieszka Kaluga otrzymała wyróżnienie w kategorii indywidualnej w ramach konkursu Poznański wolontariusz roku 2017.

Wolontariusz Roku 2015

Magdalena Szczepaniak zwyciężyła w kategorii młodzieżowej w ramach konkursu Poznański wolontariusz roku 2015.
Marcin Przybyszewski otrzymał wyróżnienie w kategorii młodzieżowej w ramach konkursu Poznański wolontariusz roku 2015.
Urszula Krzyżańska zwyciężyła w kategorii 50+ w ramach konkursu Poznański wolontariusz roku 2015.

Wolontariusz Roku 2013

Nasza wolontariuszka – Daria Jermakowicz otrzymała wyróżnienie w kategorii młodzieżowej w ramach konkursu Poznański wolontariusz roku 2013.

Daria, to wspaniała dziewczyna. Zawsze gotowa pomagać, bierze udział w wielu akcjach “Motylego wolontariatu”. Przyciąga do niego nie tylko swoje koleżanki i kolegów z IX Liceum Ogólnokształcącego, ale również nauczycieli i to bardzo wielu. Jest liderem wolontariatu szkolnego, dwa lata temu ukończyła szkolenie, organizowane przez Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu i współfinansowane przez Wojewodę Wielkopolskiego.

Barbara Grochal
Koordynator wolontariuszy

Wolontariusz Roku 2011

Wolontariusze Hospicjum Palium Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego zwycięzcami w kategorii zespołowej Poznańskiego Wolontariusza Roku 2011

Zespół składa się z około 30 osób, które chętnie i z sercem pomagają ludziom przebywającym w hospicjum. Obecnie zespół, działający pod opieką Pani Barbary Grochal jest doskonale zorganizowany i prowadzi szeroką działalność na rzecz pacjentów oraz samego hospicjum. Oprócz codziennego towarzyszenia chorym, przeprowadza wiele różnych akcji, takich jak: Motyle dla Hospicjum, Majówka w Botaniku. Zawsze pracują z pełnym oddaniem i zaangażowaniem, pacjenci oraz ich rodziny zawsze mogą na nich liczyć, zwłaszcza w najtrudniejszych chwilach. Warto dodać, że w skład zespołu wchodzą zarówno doświadczone osoby, które już od lat oddają swój czas i pozytywną energię, jak i spora grupa młodzieży, dla której wolontariat jest istotnym elementem w życiu. Niezależnie od wieku, wszystkich ich cechuje radość z dawania siebie innym. Taka postawa zasługuje na szczególne uznanie, dlatego możemy stwierdzić, że tytuł Poznański Wolontariusz Roku 2011 w kategorii zespołowej trafił w najbardziej odpowiednie ręce.