Drzwi Otwarte w Hospicjum

12 października obchodzony był Międzynarodowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów. Tradycyjnie już, tego dnia zostały zorganizowane Drzwi Otwarte w Hospicjum Palium. W spotkaniu uczestniczyli lekarze, pielęgniarki, wolontariusze, ale przede wszystkim pacjenci i ich rodziny, licznie zgromadzeni na tarasach w części A i B. Gościliśmy również wielu wspaniałych gości: Dyrektora Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego dr hab. Szczepana Coftę czy Artystę Jacka Gulczyńskiego,

W takim dniu, chcemy szczególnie pokazać, że hospicjum to też życie. Na te parę godzin główny hall w Hospicjum zamienił się w scenę, na której występowali wspaniali Artyści (Michał Zator, Barbara Szelągiewicz czy Marta Wryk) zaprzyjaźnieni z Hospicjum. Otworzyliśmy również wystawę fotograficzną Pana Jacka Gulczyńskiego pt. “Mistycyzm”.

Tego dnia nastąpiło uroczyste poświęcenie Kapliczki Matki Bożej Niepokalanej w ogrodzie hospicyjnym oraz podziękowania dla twórców, za charytatywną pomoc w stworzeniu tego miejsca. Dziękujemy!

Na koniec wszystkich zaprosiliśmy na słodki poczęstunek, który przygotowali dla nas Motyli Wolontariusze.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyjechali do Hospicjum. Cieszymy się, że mogliśmy ten dzień spędzić razem, w tak licznym gronie. Chcieliśmy szerzej zaznaczyć wagę opieki paliatywnej i w widoczny sposób pokazać pacjentom Hospicjum Palium oraz ich rodzinom, jak bardzo nam na nich zależy. Dzięki Państwu to było możliwe!