Dzień Motyla- Dzień Wrażliwości

21 marca świętowaliśmy już po raz szósty Dzień Motyla- Dzień Wrażliwości. Podczas “Dnia Motyla” chcemy przekonywać innych, że pomaganie dodaje skrzydeł! Jak zwykle frekwencja była wyjątkowa i nie zabrakło osób, dla których działania naszego Hospicjum Palium są ważne. Dziękujemy!

Świętowanie rozpoczęliśmy w poznańskich urzędach (Urzędzie Miasta, Urzędzie Marszałkowskim i Urzędzie Wojewódzkim). Tam nasi Motyli Wolontariusze tworzyli wspólnie z gospodarzami przepiękne motyle. W Urzędzie Miasta po raz pierwszy tworzyliśmy motyle z balonów!

Pierwszy raz w tym roku zorganizowany został konkurs na najpiękniejszy transparent na temat naszego święta! Wyobraźnia i wykonanie transparentów przeszły nasze najśmielsze oczekiwania!
 

Następnie przeszliśmy kolorowym korowodem  na Plac Wolności w Poznaniu. Podczas przemarszu rozdawaliśmy napotkanym poznaniakom nasze motyle! Chcieliśmy w ten sposób przekazywać naszą radość i energię, którą czerpiemy z wolontariatu.

Na Placu Wolności połączyliśmy się z naszymi przyjaciółmi ze Stowarzyszenia Na Tak, które w tym dniu obchodziło Światowy Dzień Zespołu Downa. To dla nas bardzo ważne i cenne, że co roku możemy się jednoczyć i wspólnie świętować ten dzień.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że VI Dzień Motyla był taki piękny.
Dziękujemy władzom poznańskich urzędów za zaproszenie, gościnę i otwartość na nasze działania.
Dziękujemy Stowarzyszeniu ArtVivat! za motylową paradę i koncert. Dzięki Państwu, nasze świętowanie było pełniejsze i bardziej uroczyste!

Dziękujemy wszystkim szkołom i przedszkolom, które, jak co roku, tak licznie przybyły! Cieszymy się, że wspólnie tworzycie z nami Motyli Wolontariat i dzielicie się z nami swoją radością i energią do działania!

Ale…

Nie wszystkie szkoły mogły do nas dotrzeć. Dziękujemy tym placówką, które mimo dużych odległości, pragnęły się włączyć w nasze działania! W tym roku Dzień Motyla był obchodzony również m.in. w Lusówku i Stawiszynie! Dziękujemy!

Pomoc każdego z Was jest nieoceniona!
Wspólnie udało nam się nagłośnić działania Hospicjum Palium!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia:

  • Urząd Wojewódzki
  • Urząd Marszałkowski
  • Plac Wolności