Dzień Motyla w Szkołach

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Dzień Motyla został zorganizowany również w wielu szkołach i przedszkolach z Poznania i okolic. Dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali! Otworzyliśmy wiele serc, rozdając motyle. Najważniejsze jednak, że pokazaliśmy jak wiele dobra jest w młodych ludziach i jak łatwe i radosne jest pomaganie.

Zobaczcie, jak Dzień Motyla był zorganizowany w zaprzyjaźnionych placówkach:

  • Szkoła Podstawowa im. A.Mickiewicza w Pogorzeli
    W dniach 13-15 marca zorganizowaliśmy sprzedaż paczuszek z ciastkami w kształcie motyla. Upiekła nam je (podobnie jak w zeszłym roku w majowej akcji “Ciasteczka z sercem”) jedna z pogorzelskich piekarni (ok. 600 sztuk). Z tej akcji przekazaliśmy na konto Hospicjum Palium kwotę 470 złotych.
    W dniu 21 marca przeszliśmy się przez naszą miejscowość i rozdawaliśmy mieszkańcom gminy oraz pracownikom pogorzelskich instytucji kolorowe motyle-origami przygotowane przez naszych wolontariuszy wraz z ulotką o Dniu Motyla – dniu życzliwości i uwrażliwiania wszystkich,którzy staną na naszej drodze. Był to bardzo wiosenny i wesoły dzień, bo przecież pomaganie dodaje skrzydeł! 🙂

  • Przedszkole Małe Talenty w Luboniu
  • Przedszkole 93 Poznań Szczepankowo
  • Zespół Szkół w Stawiszynie
    Dzisiaj świętowaliśmy Dzień Motyla. Malowaliśmy motyle, utworzyliśmy żywego motyla na hali sportowej dzieci z parasolami. Hitem jest ściana z motylami. Byliśmy również w instytucjach i w mieście rozdawać pierniczki.