II Bieg Motyli

13 kwietnia 2019 już drugi raz pobiegliśmy dla Hospicjum Palium wokół Jeziora Maltańskiego! Tegoroczna edycja Biegu Motyli cieszyła się dużym zainteresowaniem, a biegaczy było dwa razy więcej niż w roku ubiegłym! Blisko 500 osób! Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się zarejestrować i pobiec razem z nami! Dzięki Wam udało się zebrać kwotę ponad 14 tys. złotych, które zostaną przeznaczone na rzecz Hospicjum Palium. Dziękujemy za Waszą obecność, uśmiech i energię, która udzielała się wszystkim!

II edycja rozpoczęła się od rozgrzewki, którą poprowadził Pan Jarosław Łabus, pionier polskiego triathlonu. Równo o 10.30 ruszyliśmy we wspólnym biegu dookoła Jeziora Maltańskiego. Zwycięzcy dobiegli na metę już po 20 minutach! Na miejscu czekał na nich słodki poczęstunek oraz liczne atrakcje: warsztaty malowania motyli, pierwszej pomocy, kącik LEGO, koncerty.
Zwycięzcy otrzymali z rąk Pana Prezydenta Jędrzeja Solarskiego oraz Pani Małgorzaty Pawlik, Wicedyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta nagrody ufundowane przez naszych partnerów.
Wyłoniliśmy zwycięzców w 3 kategoriach:
1-12 lat
13-17 lat
ponad 18 lat

Oprócz tego nagrodziliśmy pierwszych pięć kobiet w różnych kategoriach wiekowych. Panie otrzymały przepiękne ceramiczne motyle ufundowane przez firmę Dagny Ceramika
Nasz Złoty Motyl, Pan Kazimierz, namalował specjalne motyle, które wręczyliśmy najmłodszemu i najstarszemu zawodnikowi.
Dodatkowo nagrodziliśmy osoby niepełnosprawne, które brały udział w wydarzeniu.

Wydarzenie nie byłoby tak doskonale zorganizowane, gdyby nie grupa wolontariuszy z VIII Liceum Ogólnokształcącego, którzy w tym roku byli współodpowiedzialni za organizację Biegu Motyli. Dzięki ich zaangażowaniu w pozyskiwanie partnerów, organizację pakietów startowych i dbanie o przebieg biegu, można uznać II edycję za ogromny sukces!

Dziękujemy licznym Motylim Wolontariuszom, którzy jak zwykle nie zawiedli i mocno zaangażowali się w przebieg Biegu. To niezwykłe doświadczenie widzieć tylu ludzi, którzy z radością poświęcają swój czas Hospicjum Palium.

Dziękujemy również licznym firmom, które wsparły finansowo i materialnie organizację naszego wydarzenia.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia (fot. Martyna Pietrzak, Patrycja Przedwojska)