Jasełka w Hospicjum Palium

Zespół Szkół nr 111 z Poznania, w cudnych przebraniach, przybył silnym zespołem z Jasełkami do Hospicjum Palium. Uczniowie, z wielkim, zaangażowaniem odegrali przedstawienie, w której dowcip przeplatał się z tragizmem.     


Na scenie, w holu głównym, rozegrały się sceny nerwowych dyskusji w piekle, nt wieści o narodzinach Zbawiciela: “Tam w Betlejem, gdzieś w stajence ma narodzić się Panience, co Maryja się nazywa, ktoś kto grzechy wszystkie zmywa” były też knowania wobec Króla Heroda: “… Zajmiemy się Herodem, szepniemy do ucha, Herod sługą, no a sługa swego pana słucha” – co jak wiemy skończyło się tragicznie.
Przybyli Anieli, którzy próbowali dobudzić Pasterzy, którzy finalnie nie chcąc aby wyprzedzili ich Trzej Królowie pospieszyli do Betlejem, aby oddać pokłon Jezusowi. “O, niedoczekanie panom! To my pierwsi być musimy, pierwsi czoła swe skłonimy. Nuże, Maciek, szybko, Kuba, bo inaczej nam tu zguba! Wszak historia nas spamięta, żeśmy spali jak bydlęta, zamiast swego witać Boga!”
Oczywiście, jak wiemy – wszystko dobrze się skończyło, bo Jezus ocalony udał się z Maryją i Józefem do Egiptu.


Zgromadzeni na widowni goście – pacjenci i wolontariusze, wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy i rozbawieni wracaliśmy do swoich zadań.
Bardzo serdecznie dziękujemy Uczniom oraz ich Opiekunom, którzy przygotowali “Jasełka na wesoło”.
Gratulujemy talentu aktorskiego i komediowego. Jesteśmy wdzięczni za Waszą radosną wizytę!