Jesienne porządki

W dniu 19 września, od wczesnego rana, zmagając się z zaskakującym chłodem poranka, do Hospicjum Palium przybył zespół wolontariuszy, pracowników z Schiever Polska.

Wizyta była dobrze zaplanowana, dzień wcześniej przywiezione zostały worki z korą, ziemią, impregnaty do drewna, donice, sadzonki bylin kwietnych i pierzaste trawy oraz młodziutkie drzewa.

Grupa pracowniczego wolontariatu podzieliła się pracą. Jej efekty zachwycają wszystkich, którzy spoglądają na ogród z balkonów Hospicjum i sal chorych. Kolorowe żurawki, hortensje, budleje i szałwie prężą się na ogrodowym trawniku. To dobra pora na sadzenie i będziemy bardzo starać się, aby nasadzone byliny dobrze przetrwały zimę, a po niej z nową mocą przebudziły się na wiosnę.

Część zespołu zajęła się impregnowaniem pergoli oraz drewnianych ławek, które od teraz są bezpieczne i gotowe na zimowanie.

Inni wzięli nożyce w swe ręce i  niczym mistrzowie ujarzmili winne pnącza, które dotąd bezkarnie wiły się przed wejściem głównym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim PRACOWNIKOM Schiever Polska, którzy przyczynili się do zorganizowania pracy, zakupienia dorodnych roślin i sprzętu wspierającego prace ogrodowe.

Naszą ogromną wdzięczność chcemy okazać tym, którzy poświęcili Hospicjum Palium swój dzień pracy. Dziękujemy za Wasz wysiłek, zaangażowanie i wytrwałą walkę z niezbyt sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki Wam, pacjenci Hospicjum Palium znowu będą mogli zachwycać się cudnymi nasadzeniami. Te roślinne niespodzianki stanowią obrazy, które niejednokrotnie są prawdziwym oknem do krainy myśli i wspomnień wolnych od choroby.

Zdjęcia: Ewa Tomaszewska, Schiever Polska