Kapela Serc

Z inicjatywy Stowarzyszenia Sympatyków Kultury Ludowej “Otwórz się na folklor” we współpracy z Zespołem Folklorystycznym “Wielkopolanie” oraz Dziecięcym Zespołem Folklorystycznym “Cepelia-Poznań” 17 maja był się charytatywny koncert Kapele Serc w Centrum Kultury “Dąbrówka” w Poznaniu.

Ogólnopolska akcja Kapele Serc została zainicjowana przez Polską Sekcję CIOFF z inicjatywy Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” w 2009r. Przez kolejne lata coraz to nowe zespoły ludowe z całej Polski, organizowały koncerty charytatywne na rzecz ludzi potrzebujących różnorodnej pomocy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Pan Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Prawie 100 wykonawców, przez ponad 2 godziny prezentowało na scenie swój dorobek artystyczny, ale także prezentacje przygotowane specjalnie na tę okazję. Królowały tańce wielkopolskie i narodowe, ale także folklor innych narodów i część miejska, prezentująca folklor miejski dawnego Poznania. Nie mogło więc zabraknąć Starego Marycha i jego roweru. “Wielkopolanie”, “Cepelia-Poznań” oraz Integracyjny Klub Tańców Polskich stworzyli piękny koncert, który zachwycił widzów.

Podczas koncertu wszyscy zostali obdarowani naszymi motylami i zebrano 6906,45 zł. Dochód z koncertu zostanie przekazany na rzecz Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, który przeznaczy pieniądze na zakup sprzętu do fizjoterapii dla Hospicjum Palium.