Kwiecień

Kwiecień przyniósł wiele pięknych chwil, nasz ogród zazielenił się i zakwitły w nim kolorowe kwiaty, a my działamy z wiosenną energią! Zapraszamy do lektury krótkiego podsumowania tego co działo się u nas w tym miesiącu.

Wielkanoc w Hospicjum

Święta Wielkanocne zainspirowały wielu ludzi dobrego serca do organizacji i włączania się w zbiórki – dotarło do nas wiele pięknych darów! Od zaprzyjaźnionych przedszkoli, szkół, firm i osób indywidualnych otrzymaliśmy m. in. rękodzieło, słodkości, herbaty, artykuły higieniczne i wiele innych. Jesteśmy wzruszeni tym jak wiele osób zaangażowało się w zbiórki. Serdecznie dziękujemy!

Z okazji Świąt Wielkancnych wspólnie, Pracownicy i Wolontariusze, odwiedziliśmy Pacjentów z życzeniami, jajkami i świątecznymi upominkami! Były wzruszenia, rozmowy i życzenia od serca. To był wyjątkowy moment – zarówno dla Pacjentów, jak i dla nas.

O to, aby świąteczny czas był jeszcze bardziej wyjątkowy zadbał także Hotel Edison, którzy z wielkim sercem przygotowali pyszne wielkanocne potrawy dla Pacjentów.

Koncerty dla Pacjentów

Oczywiście nie mogło zabraknąć koncertów w naszym holu! W tym miesiącu swoim talentem podzielili się z nami:

  • Zespół Gitarfani i Pan Zenon Ciosek – utalentowani młodzi ludzie wypełnili hol dźwiękami wielu gitar 
  • Gościł u nas również Pan Mariusz Czyż ze śpiewem i gitarą – czasem solo, a czasem w towarzystwie – dołączyła do niego również nasza Koordynatorka Wolontariuszy i zagrała na bębnach!
  • W naszym holu zrobiło się również jazzowo – a to dzięki zespołowi Sweet & Sour Quartet, którzy porwali nas w muzyczną podróż

Dziękujemy Wam wszystkim, wnieśliście w codzienność Pacjentów radość i piękno muzyki!

Dary Wielkanocne i nie tylko

Z okazji Świąt Wielkanocnych otrzymaliśmy ogromne wsparcie oraz wiele darów od przedszkoli, szkół, firm i osób indywidualnych. Każdy z nich był wyrazem troski i wrażliwości, ale też wsparciem i pomocą dla naszej działalności.

Na tym jednak nie koniec! Również w tym miesiącu firma H&M Hennes & Mauritz Sp. z o.o. z siedzibą w Gądkach po raz kolejny wsparła nas finansowo, za co jesteśmy niezwykle wdzięczni.

Pracownicy Herbapol Poznań obdarowali nas słodkimi niespodziankami, które niebawem trafią na Oddział, gdzie osłodzą niejeden dzień.

Dotarły do nas także dary z imponującej zbiórki zorganizowanej przez cztery szkoły: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dąbrowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nochowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zbrudzewie oraz Szkołę Podstawową nr 4 im. Marii Konopnickiej w Śremie. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem inicjatywy i zaangażowania całych społeczności szkolnych.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do wsparcia naszej działalności!

Co jeszcze robiliśmy w kwietniu?

Wiosna na dobre zawitała do naszego ogrodu! Kwiaty zakwitły, wszystko się zazieleniło – zrobiło się naprawdę pięknie. To także zasługa naszych niezastąpionych Wolontariuszy, którzy regularnie dbają o zieleń.

W tym miesiącu gościliśmy również wspaniałą ekipę Wolontariuszy z firmy Mars, którzy z uśmiechem i ogromną energią pomagali w pracach ogrodowych – grabili, przycinali i porządkowali przestrzeń wokół nas.

Niezmiennie kontynuujemy także naszą słodką, piątkową tradycję – co tydzień Wolontariusze Medyczni odwiedzają Pacjentów z pysznymi, domowymi wypiekami. Oddział wypełnia się wtedy zapachem ciasta, a na twarzach pojawiają się szczere uśmiechy.

Działaliśmy także poza murami Hospicjum – poprowadziliśmy warsztaty malowania motyli dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 101 w Poznaniu, opowiedzieliśmy o naszej misji i o różnych sposobach na pomaganie.

Mieliśmy również zaszczyt uczestniczyć w uroczystym otwarciu nowej siedziby Transgourmet Polska (Selgros) – Partnera, który od lat regularnie wspiera naszą działalność. 

Każdego dnia działamy dalej – Wolontariusze Medyczni towarzyszą Pacjentom, a Wolontariusze Akcyjni wspierają naszą działalność organizacyjną. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy na rózne sposoby angażują się w nasze działania!