Lekarz z Sercem

Wielkopolski Lekarz z Sercem po raz pierwszy nagrodzony!

11 kwietnia 2017 roku w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbyła się uroczysta gala pierwszej edycji konkursu Wielkopolski Lekarz z Sercem im. Kazimierza Hołogi. W imieniu Zarządu Województwa Wielkopolskiego – Marzena Wodzińska, wspólnie z Krzysztofem Kordelem – prezesem Wielkopolskiej Izby Lekarskiej (WIL), uhonorowali laureata prof. dr hab. Jacka Łuczaka i wyróżnionych dr Bożenę Janicką i dr Marka Daniela w konkursie.

 

Składamy serdeczne gratulacje dla naszego Profesora Jacka Łuczaka za kolejne zaszczytne odznaczenie. Tytuł “Wielkopolski Lekarz z Sercem” jest nie tylko pięknym wyróżnieniem, ale także najtrafniejszym określeniem wieloletniej, pełnej serca i pasji praktyki zawodowej Profesora wśród najbardziej potrzebujących i chorych. Opieka paliatywna i pełna obecność przy łóżku chorych to cel, ale i największe spełnienie Profesora Jacka Łuczaka, który jest dla nas niedościgłym wzorem lekarza i człowieka o wielkim sercu.

 

Pracownicy Hospicjum Palium, Członkowie PTOPOP oraz Wolontariusze

wls

Prof. dr hab. med. dr h.c. FRCP Jacek Łuczak – Ordynator Hospicjum Palium w Poznaniu. Prekursor opieki paliatywnej. Jest wzorem dla młodej kadry lekarskiej, godny naśladowania. Od 30 lat lekarz hospicyjny, założyciel i kierownik Hospicjum Palium SK Przemienienia Pańskiego UM im. K Marcinkowskiego, założyciel i prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu, członek Królewskiego Londyńskiego Towarzystwa Lekarskiego. Jest odpowiedzialny za rozwój i podniesienie jakości opieki paliatywnej w Poznaniu, województwie, ale również w całym kraju.

wls (10)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia:


Wielkopolski Lekarz z Sercem – konkurs promujący działalność charytatywną i społeczną lekarzy to wspólna inicjatywa Samorządu Województwa Wielkopolskiego i WIL. Celem inicjatywy jest uhonorowanie osób, które poprzez swoją postawę życiową oraz działalność pozazawodową niosą pomoc ludziom chorym i potrzebującym pomocy w kraju i za granicą. Osoby te wyróżniają się w środowisku wyjątkową aktywnością o charakterze prospołecznym i charytatywnym. Stanowią wzór, inspirują do działania, promują wartości etyczne oraz prezentują postawę godną naśladowania. Jego patronem jest Kazimierz Hołoga, wywodzący się z Wielkopolski lekarz, społecznik i filantrop, dyrektor szpitala powiatowego w Nowym Tomyślu, który w II połowie XX wieku w praktyce realizował ideały lekarza bez reszty oddanego pacjentom.