Pogrzeb ś.p. Profesora Jacka Łuczaka

31 października 2019 roku pożegnaliśmy naszego Nauczyciela, twórcę Hospicjum Palium- ś.p. Profesora Jacka Łuczaka.

Msze Świętą w Katedrze Poznańskiej odprawił ks. Biskup Zdzisław Fortuniak. Uroczystości pogrzebowe odbyły się na Cmentarzu na Junikowie, gdzie w Alei Zasłużonych spoczął Pan Profesor.

W Uroczystościach uczestniczyła Rodzina i Przyjaciele Profesora, cały Zespół Hospicyjny, który Pan Profesor stworzył, przedstawiciele Władz Miasta, Uniwersytetu Medycznego oraz Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego w Poznaniu. Do Katedry i na Cmentarz przybyły również tłumy poznaniaków.

W imieniu Zespołu Hospicyjnego Pana Profesora pożegnał dr hab. Maciej Sopata. Głos zabrał również dr hab. Szczepan Cofta, Dyrektor Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego.

Dziękujemy wszystkim, tak licznie zgromadzonym za obecność w tym trudnym dla nas dniu. Dziękujemy Michałowi Zatorowi i Basi Szelągiewicz za przepiękną oprawę muzyczną. W Uroczystości wzięły również udział liczne poczty sztandarowe, za co również pragniemy Szkołom podziękować. Szkoły, które nie mogły dotrzeć wczoraj na Cmentarz oddały hołd Panu Profesorowi w swoich placówkach.

Podczas Uroczystości Pogrzebowych Wolontariusze zbierali pieniądze na wsparcie finansowe dla Michała Łuczaka- syna Pana Profesora, który cierpi na stwardnienie zanikowe boczne. Zbiórkę prowadzi Fundacja SięPomaga, a wesprzeć Michała można również tutaj.