Szkolenie dla wolontariuszy medycznych

Rozpoczynamy nabór na szkolenie na wolontariuszy medycznych w Hospicjum Palium, które rozpocznie się 12 września 2019 r.

W Hospicjum Palium pracuje zespół osób. Wszystkich łączy wspólny cel, którym jest opieka paliatywna nad osobami chorymi oraz wsparcie dla ich rodzin.

Wolontariusz medyczny to osoba, która ochotniczo, bez wynagrodzenia chce posługiwać chorym. Oznacza to, że wszelka działalność wolontariuszy jest całkowicie bezpłatna. Wolontariuszy można rozpoznać po żółtych koszulkach z symbolem motyla.

Jest wiele sposobów niesienia pomocy na oddziale szpitalnym w Hospicjum Palium, jednak każdy wolontariusz samodzielnie określa, w jaki sposób może to czynić. Jego rola jest ustalana na początku współpracy.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w szkoleniu, prosimy o przesłanie takiej informacji na adres mailowy motyliwolontariat@hospicjum-palium.pl

Zajęcia wykładowe odbywać się będą w czwartki od godz.17.00. Oprócz warsztatów, każdy kandydat będzie uczestniczył w trzech różnych warsztatach: podstawy pielęgnacji chorego, komunikacja interpersonalna oraz podstawy z zakresu rehabilitacji.

Dołącz do naszego Zespołu! Pomaganie dodaje skrzydeł!

Czekamy na Ciebie!