Tydzień Motyla

Tydzień Motyla w Wesołej Ludwiczce

Tydzień Motyla – Tydzień Wrażliwości to czas, kiedy w naszym Przedszkolu jeszcze intensywniej niż zwykle myślimy o innych, to czas, kiedy staramy się zdziałać jak najwięcej dobrego, to czas kiedy skupiamy się na byciu pomocnymi, wreszcie to czas, kiedy w „Wesołej Ludwiczce” dzieje się naprawdę sporo.

Przygotowania do Tygodnia Motyla, który w naszej placówce zaplanowaliśmy na czas od 19 do 23 marca br., rozpoczęliśmy już w piątek – 16 marca – kiedy to zaprosiliśmy do nas pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 20. Wspólnie z naszymi gośćmi stworzyliśmy wiele witrażowych motyli.
Nowy tydzień, przyniósł ze sobą nowe działania.

W poniedziałek – 19 marca – przystroiliśmy naszą salę, a także ogród w piękne kolorowe motyle, które przed weekendem tworzyliśmy razem z naszymi przyjaciółmi z SP nr 20. Tym samym na naszym ogrodzie powstało niezwykłe motylowe drzewo, które nie tylko cieszy nasze oczy, ale również przypomina nam, że warto i trzeba pomagać.

W poniedziałek popołudniu zaprosiliśmy do Przedszkola naszych rodziców oraz zaprzyjaźnionych z nami wolontariuszy – działających na co dzień w Hospicjum Palium – by wspólnymi siłami namalować jak najwięcej kolorowych motyli.

We wtorek tworzyliśmy wiosenne kartki pełne kwiatów oraz motyli dla pacjentów poznańskiego Hospicjum Palium. Mamy nadzieję, że nasza twórczość przypadnie do gustu obdarowanym.

środę wzięliśmy udział w miejskich obchodach Dnia Motyla. Razem z innymi wolontariuszami na dziedzińcu poznańskiego Urzędu Miasta tworzyliśmy łańcuchy pełne motylego origami.

czwartek rozmawialiśmy o pomaganiu i o tym, w jaki sposób chcielibyśmy nadal tym się zajmować, zaś w piątek przemaszerowaliśmy alejkami sąsiednich osiedli, by stworzone przez nas kolorowe motyle móc rozdać. Barwne motyle wzbudziły na twarzach przechodniów sporo uśmiechów. Dzięki krótkim rozmowom nawiązanym z mieszkańcami okolic przedszkola podzieliśmy się ideą wolontariatu oraz naszymi działaniami pomocowymi.

Tydzień Motyla w naszym przedszkolu (Przedszkolu nr 124) był czasem wyjątkowym. Nie zapomnimy o nim zbyt szybko! 

Agnieszka Puk
Koordynator Małego Wolontariatu w Przedszkolu nr 124 im. Wesołej Ludwiczki