Viva Seniorzy

Hospicjum Palium jest jednostką organizacyjną Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu.
PTOP Oddział w Poznaniu wyłącznie wspiera działania Hospicjum Palium.
Więcej informacji na temat Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu znajdą Państwo na stronie – www.skpp.edu.pl

W piątek i sobotę (22 i 23 kwietnia 2016 r.) gościliśmy na targach Viva Seniorzy, odbywających się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Rozmawialiśmy z odwiedzającymi, opowiadaliśmy o Hospicjum Palium i Motylim Wolontariacie oraz rozdawaliśmy motyle. W sobotę zorganizowane zostały warsztaty malowania motyli, które przyciągnęły wielu gości, zarówno młodszych, jak i starszych.

Z targów wyszliśmy, jak co roku z mnóstwem pozytywnej energii i chęci do dalszych działań.
Do zobaczenia za rok!
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Kliknij na wybrane zdjęcia, aby je powiększyć
 


 Projekt Społeczny wspierający Hospicjum Palium, zrealizowany wspólnie z uczennicami Zespołu Szkół Ekonomicznych w ramach Olimpiady “Zwolnieni z Teorii”.

Zobaczcie i przekażcie dalej!

Wspierajmy Hospicjum!


h3. Twój 1% to dla nas bardzo dużo!

Planujemy utworzenie nowego 23-łóżkowego oddziału medycyny paliatywnej z laboratoriami i stworzenie oddziału geriatrycznego. W ponad półmilionowym Poznaniu, jesteśmy jedynym oddziałem opieki paliatywnej z 37 łóżkami dla ciężko chorych i umierających pacjentów. Codziennie odbieramy po kilkanaście telefonów o potrzebie umieszczenia chorego na oddziale, a nie mamy dla niego łóżka.

Dla pana prof. Jacka Łuczaka – lekarza i twórcy opieki paliatywnej w Poznaniu – jest to autentyczny ból. Czas umierania jest częścią życia i wymaga pełnego miłości pochylenia się nad człowiekiem, jest momentem wielkiej odpowiedzialności w opiece i leczeniu ciężko chorego pacjenta oraz wspieraniu osób bliskich.
Twórzmy razem miejsce, które będzie śladem naszego Miłosierdzia.

Wesprzyj i Ty Hospicjum Palium: