Viva Seniorzy!

Hospicjum Palium jest jednostką organizacyjną Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu.
PTOP Oddział w Poznaniu wyłącznie wspiera działania Hospicjum Palium.
Więcej informacji na temat Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu znajdą Państwo na stronie – www.skpp.edu.pl

Serdecznie zapraszamy Seniorów na VII edycję targów VIVA SENIORZY!
My także będziemy na nich obecni!
W sobotę 23 kwietnia 2016 r. w godzinach 13:10-14:40 poprowadzimy warsztaty z rękodzieła “Motyle na targach”.
Zapraszamy Seniorów z wnukami do wspólnego spędzenia sobotniego popołudnia!

_Materiały do pobrania – kliknij, aby pobrać wybrany dokument_

* *ULOTKA TARGI VIVA*

* *PROGRAM WYDARZEŃ TOWARZYSZĄCYCH TARGOM VIVA*

* *PLAKAT TARGI VIVA*


*VII edycja targów VIVA SENIORZY!*
*22 i 23 kwietnia 2016*

*Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon nr 15*

Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie targowej, znanej Państwu dotąd pod nazwą “Aktywni 50+”. VII i kolejne edycje naszego wiosennego spotkania odbywać się będą odtąd pod nazwą “VIVA SENIORZY! Aktywność, zdrowie, profilaktyka”. Organizatorzy wyrażają nadzieję, że nowa, choć zachowująca to, co dotąd dobre i przez Państwa doceniane, formuła wydarzenia zyska Państwa akceptację i, jak co roku, spotkamy się licznie, by wspólnie bawić się, uczyć i dbać o satysfakcjonujące spędzanie wolnego czasu na emeryturze.

*Wystawa*
Targi ponownie odbędą się w przestronnym, dwupiętrowym pawilonie nr 15 (wejście od ul. Głogowskiej – przez Hall Wschodni oraz Wejście Południowe – bliżej pawilonu 15, naprzeciwko Dworca Zachodniego). Na parterze zwiedzający obejrzeć będą mogli wystawę licznych organizacji pozarządowych, instytucji i firm, które zaprezentują swoją ofertę i usługi przygotowane z myślą o najstarszych poznaniakach i wielkopolanach. Znajdą się wśród nich zarówno organizatorzy codziennych aktywności, znanych seniorom choćby z Tytki Seniora, czy środowej rubryki w dodatku „60+”: Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Flandria, Brama Poznania, Stowarzyszenie PSYCHE SOMA POLIS, czy też Komenda Wojewódzka Policji, jak i wielu innych wystawców, którzy opowiedzą o ofercie wydarzeń, wycieczek, spotkań hobbystycznych i rozmaitych warsztatów. Osoby zainteresowane ofertą sanatoriów, biur podróży, czy też szukające dla swych bliskich usług opiekuńczych – również znajdą odpowiednie informacje.

*Warsztaty*
Niecierpliwi będą mogli zyskać nowe umiejętności podczas warsztatów organizowanych już podczas targów. W programie imprezy znalazły się m.in. warsztat języka angielskiego, ćwiczenie uważności, ćwiczenia oddechowe przy muzyce, czy spotkanie dla miłośników ogrodów. Osoby czujące się dobrze w rękodziele będą mogły skorzystać z różnorodnych propozycji: od quillingu ze Stowarzyszeniem CREO i projektowaniu zakładek do książek ze stowarzyszeniem mali bracia Ubogich po coroczną akcję wspólnego malowania motyli, wspierających działania Hospicjum Palium. Zapisy na pierwszy warsztat każdego dnia uruchomione zostaną 18 kwietnia pod numerem telefonu: 61 847 21 11. Na pozostałe warsztaty można będzie zapisać się przed salą warsztatową na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.

*Sport i rekreacja*
Na osoby szukające motywacji do wprowadzenie do swojego życia ruchu i aktywności fizycznej, czekać będzie przestrzeń sportowo-rekreacyjna zorganizowana na pierwszym piętrze ekspozycji. W ofercie pojawi się m. in. nordic walking, tańce, ćwiczenia z szarfami i piłkami, tai chi, ćwiczenia koordynacji psychoruchowej po urazach, czy też warsztat rehabilitacji kardiologicznej. A to tylko niektóre z propozycji, którym towarzyszyć też będą stoiska organizatorów wydarzeń, zawsze chętnych do rozmowy z zainteresowanymi ofertą seniorami.

*Kultura*
Jak co roku nie zabraknie również bogatego programu kulturalnego. W piątek w Sali Ziemi (na drugim piętrze) wystąpią: Dixie Company (tuż po uroczystym otwarciu), koncert w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”, Andrzej i Maja Sikorowscy, natomiast w sobotę wystąpią: Tadeusz Drozda, Tercet Egzotyczny, a na zakończenie imprezy organizatorzy zaproszą Państwa do udziału w dancingu łączącym pokolenia, który poprowadzi prawnuk Mieczysława Fogga – Michał Fogg. Program kulturalny przygotował Teatr Muzyczny w Poznaniu, Partner wydarzenia.

*Warsztat dla wystawców*
Dla reprezentantów wystawców społecznych przygotowano w tym roku gratkę – bezpłatny warsztat pt. „Opowiadanie historii jako podstawowa umiejętność skutecznego marketingowca.”, który poprowadzi Linda Matus – naczelna i wydawca “Gazety Senior” i jej lokalnych wydań oraz portalu GazetaSenior.pl. Zgłoszenia dokonać można w miejscu wskazanym w formularzu zgłoszeniowym.

*Bilety*
Bilety w cenie 10 (jeden dzień) i 14 zł (dwa dni) do nabycia w przedsprzedaży na stronach www.tixer.pl i www.groupon.pl, w sieciach Empik i Saturn lub bezpośrednio, w dniu imprezy w kasach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

*Organizatorzy*
Organizatorami imprezy są: Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, Miasto Poznań – Centrum Inicjatyw Senioralnych i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Program kulturalny przygotował Teatr Muzyczny w Poznaniu Projekt Społeczny wspierający Hospicjum Palium, zrealizowany wspólnie z uczennicami Zespołu Szkół Ekonomicznych w ramach Olimpiady “Zwolnieni z Teorii”.

Zobaczcie i przekażcie dalej!

Wspierajmy Hospicjum!


### Twój 1% to dla nas bardzo dużo!

Planujemy utworzenie nowego 23-łóżkowego oddziału medycyny paliatywnej z laboratoriami i stworzenie oddziału geriatrycznego. W ponad półmilionowym Poznaniu, jesteśmy jedynym oddziałem opieki paliatywnej z 37 łóżkami dla ciężko chorych i umierających pacjentów. Codziennie odbieramy po kilkanaście telefonów o potrzebie umieszczenia chorego na oddziale, a nie mamy dla niego łóżka.

Dla pana prof. Jacka Łuczaka – lekarza i twórcy opieki paliatywnej w Poznaniu – jest to autentyczny ból. Czas umierania jest częścią życia i wymaga pełnego miłości pochylenia się nad człowiekiem, jest momentem wielkiej odpowiedzialności w opiece i leczeniu ciężko chorego pacjenta oraz wspieraniu osób bliskich.
Twórzmy razem miejsce, które będzie śladem naszego Miłosierdzia.

Wesprzyj i Ty Hospicjum Palium: