Zaczarowany Ogród w Hospicjum

Zaczarowany Ogród w Hospicjum!

30 maja do naszego hospicjum przybyli niecodzienni goście. Byli to pracownicy poznańskiej firmy Glaxo. Wszyscy ubrani w pomarańczowe koszulki z napisem „Orange Day”, oznaczającym program, w ramach którego pracownicy GSK mogą poświęcić jeden dzień pracy na rzecz wspólnego dobra.

Ponad 20 osób przyjechało z samego rana. Podzielili się na trzy zespoły: sprzątający, malujący i ogrodniczy. Każdy z nich miał już wcześniej zaplanowane zadania. Jedni zajęci byli malowaniem sprzętu ogrodowego oraz niewidocznej dotąd rzeźby – która okazała się różowym flamingiem, zdobiącym teraz otoczenie sadzawki ogrodowej. Inni uzupełniali kwietne nasadzenia – pojawiły się szpalery z funkią i lawendą, kręgi aksamitek, zaś trzmielina i liliowce urozmaiciły zielone zakątki.

Zespół sprzątający z wielkim poświęceniem zbierał podrzucone wzdłuż szpitalnego płotu śmieci. Wyznaczono granice ekspansywnym trawnikom, które wzięto również w ryzy przy pomocy kosiarki. Zadomowił się porządek!

A wszystko to w ponad 30 stopniowym upale. Jednak na twarzach pracujących ludzi nie było widać znużenia, a wręcz przeciwnie niezwykły zapał, zaangażowanie i serdeczną determinację.

Bardzo serdecznie dziękujemy pracownikom Glaxo za wykonaną pracę, bo dzięki niej więcej osób korzysta teraz z uroków uporządkowanego ogrodu, który wyraźnie odżył i nabrał witalności.

Dla nas najważniejsze jest to, że pacjenci z Hospicjum Palium mogą spędzać czas z bliskimi w cudnym miejscu, gdzie spokój w połączeniu z witalnością przyrody pozwalają zatopić się w rozmowie, modlitwie albo wspomnieniach. Cieszymy się razem z pacjentami, którym oczy świecą się radością, na propozycję przejażdżki po ogrodzie.

Zapraszamy też pasjonatów ogrodnictwa do pomocy i pielęgnowania naszego zielonego zakątka.