Zostań Wolontariuszem!

Wychodząc ku potrzebom chorych i ich rodzin — Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu dla kandydatów na wolontariuszy medycznych.

Zapraszamy wszystkich, którzy czują potrzebę podzielenia się swoim czasem i ofiarowania cząstki siebie poprzez posługę chorym.

Szkolenie jest dedykowane nie tylko dla przyszłych wolontariuszy Hospicjum Palium w Poznaniu, ale też dla osób, które chciałyby rozpocząć posługę chorym w ich domach.

Fot. Adam Ciereszko

Program szkolenia jest opracowany we współpracy ze specjalistami wchodzącymi w skład zespołu interdyscyplinarnego posługującego chorym i jego najbliższym, którzy są objęci opieką paliatywną. Zajęcia poprowadzą — pielęgniarki, psychologowie, rehabilitanci. Ponadto wykładowcami będą specjaliści od komunikacji alternatywnej, księża — w zakresie opieki duchowej oraz doświadczeni wolontariusze. Przewidzieliśmy zajęcia teoretyczne i praktyczne, aby jak najlepiej przygotować kandydatów do posługi chorym.

Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku Hospicjum Palium, na osiedlu Rusa 55 (w budynku obowiązuje nakaz noszenia maseczek).

Pierwsze zajęcia odbędą się 14 września o godz. 17:00. Szkolenie potrwa około 2 miesięcy.

Zapisy na szkolenie: magdalena.szczepaniak@hospicjum-palium.pl

Warunki stawiane kandydatom:

· kandydat powinien być pełnoletni,

· osoba bez aktywnej choroby nowotworowej,

· jeśli dotyczy – osoby, które przeżywają żałobę – co najmniej rok po stracie,

· pełne zaszczepienie (min. 2 dawki) przeciw COVID-19 (ostatnia dawka przyjęta najpóźniej 15 sierpnia 2022 r.).

W tym roku możemy zapisać 50 osób na szkolenie, obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń.

W odpowiedzi na zgłoszenie prześlemy zwrotnie druk kwestionariusza, który należy uzupełnić i dostarczyć w pierwszym dniu szkolenia wraz z potwierdzeniem zaszczepienia (certyfikat COVID–19).

Szczegółowy program zajęć zostanie opublikowany wkrótce.