Dzień dla Hospicjum Palium

W sobotę 15 czerwca na poznańskim Starym Rynku zorganizowany został Dzień dla Hospicjum Palium podczas Jarmarku Świętojańskiego.

Kolorowe confetti z motyli hucznie rozpoczęło dzień pełen wrażeń. Na scenie występowali niesamowicie uzdolnieni artyści. Najpierw wokół Rynku poprowadziły nas Mażoretki z Tarnowa Podgórnego, później na scenie wystąpili przebojowy zespół Puszka Band z Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego, uzdolnieni uczniowie Szkół Muzycznych z ulicy Solnej i Głogowskiej, przeuroczy zespół ze szkoły Łejery grający na ukulele oraz fantastyczny zespół Modraki.

Wieczorem, do późnych godzin wieczornych, grali dla nas jeszcze Marta Matuszewska, Witek Łukaszewski, Aga Czyż i Michał Zator, a Stary Rynek w Poznaniu przyciągał coraz większe tłumy widzów.

Oprócz koncertów zorganizowaliśmy również stoisko z pracami naszych Pacjentów i Wolontariuszy. W cieniu namiotów można było malować wspólnie motyle. Największą radość natomiast wszystkim sprawiły balony, z których robiliśmy motylowe skrzydła! Nasze żółte balony rozdawaliśmy również dzieciom zgromadzonym na Starym Rynku.

Tego dnia pragnęliśmy również serdecznie podziękować Szkołom, które przez ostatni, trudny rok szkolny, prężnie działały na rzecz Hospicjum Palium. Oficjalne podziękowania od prof. dr hab. Jacka Łuczaka, Prezesa Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, wręczały Pani Dorota Kinal- Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu oraz Pani Barbara Grochal, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu.

DZIĘKUJEMY wszystkim Artystom za ubogacenie naszego wydarzenia.
DZIĘKUJEMY również naszym Motylim Wolontariuszom, którzy pomimo upalnej pogody tak licznie przybyli na Stary Rynek, aby wspólnie kwestować na rzecz Hospicjum Palium. Jesteście CUDOWNI! To Wam należą się wielkie podziękowania za tworzenie atmosfery, nieposkromiony entuzjazm i za czas, który poświęcacie oraz ogrom pracy, jaką z ochotą wykonujecie! Dziękujemy, że możemy razem działać z najlepszymi wolontariuszami na świecie!

Dziękujemy również wszystkim, którzy tego dnia wsparli naszych kwestujących wolontariuszy. Dzięki Państwu udało nam się zebrać 7300 złotych, które przeznaczymy na remont łazienek w starej części Hospicjum Palium!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: