Celem Dnia Motyla zawsze było budowanie świadomości społecznej i zwrócenie uwagi na drugiego człowieka. Poprzez motylowe malowanie w Urzędach i wspólny przemarsz grup szkolnych na Plac Wolności, połączony z rozdawaniem motyli – skupialiśmy uwagę spotykanych przechodniów na potrzeby Pacjentów poznańskiego Hospicjum Palium.
Tego dnia integrowaliśmy się też ze Stowarzyszeniem na Tak, solidaryzując się z podopiecznymi poprzez występy i tańce – bo 21 marca, to również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.
Dzień Motyla nazywamy również Dniem Wrażliwości, bo naszym celem jest kształtowanie postaw i umiejętności dostrzegania wokół nas tych, którzy są słabsi albo chorzy. Poprzez pomaganie innym dokonują się niezwykłe przemiany w nas samych, bo #pomaganiedodajeskrzydeł !
Pomimo pandemii, która raczej uniemożliwi nam tradycyjne świętowanie, chcemy zaprosić Państwa do obchodów Dnia Motyla w nieco innym wymiarze! Zachęcamy do rozejrzenia się po swojej okolicy! Może jest ktoś starszy? Może osamotniony? Może schorowany? Może smutny? Zauważmy te osoby! Czasami wystarczy uśmiech, krótka rozmowa. A może zrobić zakupy i zostawić pod drzwiami? Albo upiec ciasto i podzielić się z najbliższym otoczeniem?
Możliwości jest wiele! Sami Państwo wiecie, że jeden uśmiech, mały gest może rozświetlić cały dzień i tydzień nawet! Dzieci i Młodzież z Motylego Wolontariatu zachęcamy do przygotowania własnoręcznych kartek, laurek z motylem, który symbolizuje naszą drużynę Motylego Wolontariatu. Wyobraźcie sobie, ile radości możemy sprawić.