Dzień Wolontariusza

W sobotę 23 stycznia zaprosiliśmy zaprzyjaźnionych z nami Motylich Wolontariuszy do wspólnego świętowania Dnia Wolontariusza. Gospodarzem tego wydarzenia była, dzięki uprzejmości Dyrekcji, podobnie jak w zeszłym roku, Szkoła Podstawowa nr 6 w Poznaniu.

Szkolne Koło Wolontariatu, pod przewodnictwem wspaniałej Koordynatorki Wolontariatu Pani Magdaleny Drajewskiej zorganizowało ciepłe, radosne spotkanie, podczas którego była okazja do podziękowania WSZYSTKIM wolontariuszom, którzy swoimi działaniami wspierają pacjentów Hospicjum Palium oraz ich rodziny.

Zebranych przywitała zaprzyjaźniona z Hospicjum Pani Dorota Kinal, Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego, Pani Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 6. Barbara Grochal na wstępie nawiązała do pracy i nauki Pana Profesora Jacka Łuczaka, który zawsze w swoich działaniach wspierał wolontariat hospicyjny i podkreślał wagę działań naszych Motylich Wolontariuszy. Pragniemy, aby działania Motylego Wolontariatu nagłaśniały ideę opieki paliatywnej, którą głosił Pan Profesor.

W trakcie świętowania odbył się Finał akcji PODZIEL SIĘ ROGALEM, zorganizowanej przez Piekarnię “Natura” we współpracy z Fundacją Kochania Poznania. To dzięki nim, poznaniacy mogli w smaczny sposób pomóc Hospicjum Palium, ponieważ część dochodu ze sprzedanych rogali marcińskich została przeznaczona właśnie na nasze Hospicjum. Zebrano 1654 zł za co serdecznie dziękujemy!

Podczas świętowania mogliśmy obejrzeć wspaniałe występy taneczne podopiecznych Pani Anny Beker z Jazz Dance Studio. Wysłuchaliśmy również inspirujących przemówień naszych Wolontariuszy: Franciszka Szkudelskiego, który oprócz działania na rzecz Hospicjum Palium pomaga ubogim mieszkańcom Poznania oraz Natalii Olszewskiej która wyjechała pomagać uchodźcom na wyspie Lesbos. Swoimi działaniami pokazują, jak wiele możliwości pomocy drugiemu człowiekowi istnieje i jak cenne dla nich jest doświadczenie wolontariackie.

Najgorętszym punktem programu była gra terenowa przygotowana specjalnie na tą okazję przez gospodarzy naszego wydarzenia. Przysporzyła nam wiele emocji, zaangażowanie było ogromne! A na zwycięzców czekały wspaniałe nagrody! Osoby, które nie uczestniczyły w grze mogły potańczyć w rytmie największych przebojów muzycznych ostatnich lat w wykonaniu Krystiana Duplagi. Każdy mógł zrobić sobie również zdjęcie retro na naszej “ściance”.

Na zakończenie wszyscy wolontariusze poczęstowani zostali przepysznym torem, przygotowanym specjalnie na tą uroczystość oraz wspólnie zatańczyliśmy Belgijkę, która staje się powoli naszym symbolicznym tańcem.

Dziękujemy wszystkim zgromadzonym podczas sobotnich obchodów Światowego Dnia Wolontariusza za ich obecność na tym wydarzeniu, ale i za całoroczną ciężką, przepiękną pracę i serce, które wkładają w swoją pracę i wolontariat.