Zostań Wolontariuszem!

Wychodząc ku potrzebom chorych i ich rodzin — Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu dla kandydatów na wolontariuszy medycznych.

Fot. Adam Ciereszko

UWAGA! LIMIT MIEJSC ZOSTAŁ WYCZERPANY – ZAPISY ZOSTAŁY ZAMKNIĘTE

Zapraszamy wszystkich, którzy czują potrzebę podzielenia się swoim czasem i ofiarowania cząstki siebie poprzez posługę chorym.

Program szkolenia jest opracowany we współpracy ze specjalistami wchodzącymi w skład zespołu interdyscyplinarnego opiekującego się chorym i jego najbliższym, objętymi opieką paliatywną. Zajęcia poprowadzą —lekarze, pielęgniarki, ksiądz psychologowie, rehabilitanci, oraz doświadczeni wolontariusze.

Kurs obejmuje szkolenie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. Naszym celem jest optymalne przygotowanie kandydatów do pełnienia posługi na rzecz naszych chorych i ich bliskich

Zajęcia odbywają się w budynku Hospicjum Palium, na osiedlu Rusa 55

Pierwsze zajęcia odbędą się 14 września o godz. 17:00. Szkolenie potrwa około 2 miesięcy.

Zapisy na szkolenie: anna.glowacka@hospicjum-palium.pl

Warunki stawiane kandydatom:

  • kandydat powinien być pełnoletni,
  • powinien być osobą bez aktywnej choroby nowotworowej,
  • co najmniej rok po stracie, jeżeli ktoś stracił bliską osobę

W tym roku możemy przyjąć 50 osób na szkolenie, obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń.

W odpowiedzi na zgłoszenie prześlemy zwrotnie druk kwestionariusza, który należy uzupełnić i dostarczyć w pierwszym dniu szkolenia

Szczegółowy program zajęć zostanie opublikowany wkrótce.

Szkolenie jest prowadzone w ramach projektu WOLONTARIAT DO POZNANIA, który jest finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.