Zostań Wolontariuszem!

Wychodząc ku potrzebom chorych i ich rodzin — Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu dla kandydatów na wolontariuszy medycznych.

Fot. Adam Ciereszko

Zapraszamy wszystkich, którzy czują potrzebę podzielenia się swoim czasem i ofiarowania cząstki siebie poprzez posługę chorym.

Program szkolenia jest opracowany we współpracy ze specjalistami wchodzącymi w skład zespołu interdyscyplinarnego opiekującego się  chorym i jego najbliższym, objętymi opieką paliatywną. Zajęcia poprowadzą —lekarze, pielęgniarki, ksiądz psychologowie, rehabilitanci, oraz doświadczeni wolontariusze.

Kurs  obejmuje szkolenie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. Naszym celem jest optymalne przygotowanie kandydatów do pełnienia posługi  na rzecz naszych chorych i ich bliskich

Zajęcia odbywają się w budynku Hospicjum Palium, na osiedlu Rusa 55 

Pierwsze zajęcia odbędą się we wrześniu. Wykłady będą odbywać się raz w tygodniu w godzinach 16:00 – 20:00. Szkolenie  potrwa około 2 miesięcy.

W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z Koordynatorem Wolontariuszy Medycznych:

mgr piel. Anna Głowacka
Tel. 603 610 800
e-mail: anna.glowacka@hospicjum-palium.pl

Warunki stawiane kandydatom:
– kandydat powinien być pełnoletni,
– powinien być osobą bez aktywnej choroby nowotworowej  
– co najmniej rok po stracie, jeżeli ktoś stracił bliską osobę

W tym roku możemy przyjąć 50 osób na szkolenie, obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń.

W odpowiedzi na zgłoszenie prześlemy zwrotnie druk kwestionariusza, który należy uzupełnić i dostarczyć w pierwszym dniu szkolenia. Szczegółowy program szkolenia zostanie opublikowany wkrótce.