Prace ogrodowe – Volkswagen

W minioną sobotę, 17 lipca do Hospicjum Palium przybył zespół pracowników z Volkswagen Poznań – Fabryka Samochodów Dostawczych i Komponentów

Panująca tego dnia wysoka temperatura nie zatrzymała tych, którzy poświęcili swą wolną sobotę na pracę w naszym ogrodzie.

A było z czym walczyć…

W ostry ruch poszły nożyce, grabie, podkaszarki. Ogród został uporządkowany, krzewy przystrzyżone, a trawa skoszona. Zasadziliśmy też mnóstwo aksamitek, które otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionego ogrodnika, pana Jurka. Teraz będą cieszyć oko przychodzących do Hospicjum.

To była wielka przyjemność pracować wspólnie z zespołem z VW, który z wielkim zapałem i zaangażowaniem pomógł na nowo odkryć piękno naszego ogrodu.

Dziękujemy w imieniu Pacjentów
i mamy nadzieję na kolejne spotkania!

Przygotowania do zimy

14 listopada, po południu zawitała do Hospicjum Palium grupa wolontariuszy z Kompanii Piwowarskiej. Zgodnie z  wcześniejszymi zapowiedziami – ich celem było uporządkowanie i przygotowanie ogrodu na zimę.

Szczęście dopisało i pogoda również!

W ruch poszły grabie i sekatory. Liście zostały zagonione i uporządkowane, budleje przystrzyżone  i utulone do zimowego snu. Dzikie wino, przy wejściu głównym przybrało skromniejszą postać. A teraz nawet lepiej je widać, bo okna wejścia głównego zostały również umyte i wydaje się, że więcej zachodzącego słońca zagląda teraz do holu Hospicjum Palium.

Ogrodowe otoczenie, uspokojone, przyczaiło się w oczekiwaniu na nowy oddech wiosny.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Kompanii Piwowarskiej, którzy kolejny raz podjęli wyzwanie i pięknie przygotowali nam ogród do okresu zimowego odpoczynku.


11 listopada- Rogale Świętomarcińskie

Dzięki Piekarni- Cukierni “Natura” rogale świętomarcińskie dotarły również do Hospicjum Palium.

Było pysznie! Dziękujemy za ten gest, który wzbudził wiele radości i przywołał uśmiech na twarzach naszych Pacjentów!


Porządki w ogrodzie

Wysokie temperatury, jakie mamy w ostatnich dniach, nie były przeszkodą dla wolontariuszy z Kompanii Piwowarskiej!
Nasi Przyjaciele przyjechali do Hospicjum Palium, aby uporządkować i upiększyć nasz ogród. Dzięki temu nasi Pacjenci i ich Rodziny będą mogli wspólnie spędzić czas w otoczeniu pięknej przyrody!

Dziękujemy Wam za Wasze działania dla naszego Hospicjum, dobroć i otwartość na drugiego człowieka! Dziękujemy, że jesteście z Nami!


Wiosenne porządki

16 kwietnia pracownicy firmy Starbucks zorganizowali wiosenne porządki w naszym ogrodzie przy Hospicjum. Zostały uprzątnięte wszystkie pozostałości po jesieni czy zimie, ziemia została przygotowana na wiosnę. Pojawiły się również kolorowe kwiaty.
Wraz z pracownikami Starbucks na os. Rusa przyjechały również ich dzieci, które miały dzień wolny od szkoły!

Bardzo serdecznie dziękujemy pracownikom Starbucks za wykonaną pracę, bo dzięki niej więcej osób korzysta teraz z uroków uporządkowanego ogrodu, który wyraźnie odżył i nabrał witalności.

Dla nas najważniejsze jest to, że pacjenci z Hospicjum Palium mogą spędzać czas z bliskimi w cudnym miejscu, gdzie spokój w połączeniu z witalnością przyrody pozwalają zatopić się w rozmowie, modlitwie albo wspomnieniach. Cieszymy się razem z pacjentami, którym oczy świecą się radością, na propozycję przejażdżki po ogrodzie.

Zapraszamy też pasjonatów ogrodnictwa do pomocy i pielęgnowania naszego zielonego zakątka.


Niezwykły jubileusz

W tym roku firma Bodie – Bankowy Ośrodek Doradztwa i Edukacji Sp. z o.o. obchodzi jubileusz swojej 20-letniej działalności szkoleniowej i doradczej dla sektora bankowości.

Prezes Zarządu Pan Maciej Wojtaszek wraz z Zarządem zaproponował, by w ramach prezentu urodzinowego kontrahenci firmy Bodie wsparli Hospicjum Palium przez wpłaty na konto Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu. Prośba spotkała się z niezwykłym odzewem. Zaskoczenie nasze było olbrzymie, bo dzięki tej prośbie na nasze konto wpłynęło do dzisiaj prawie 37 000 zł. W minioną środę podczas uroczystości świętowania jubileuszu firmy odebraliśmy symboliczny czek.

Bardzo dziękujemy za pomysł, a przede wszystkim za wielkie SERCE. Niezwykły odzew ze strony darczyńców pokazuje, że jeden człowiek, to iskra, która zapala inne SERCA.


Bankowy Ośrodek Doradztwa i Edukacji Sp. z o.o. to nowoczesna firma szkoleniowa, oferująca wysokiej jakości usługi z zakresu organizacji różnych form szkoleń oraz publikacji literatury specjalistycznej z obszaru bankowości. BODiE powstał w 1998 roku kontynuując działalność komórek organizacyjnych Gospodarczego Banku Wielkopolski S.A., tj. Regionalnego Ośrodka Szkoleniowego Banków Spółdzielczych oraz Biura Wydawniczego.


Gotowi do pomagania

W czwartek 25 października, pomimo bardzo niesprzyjającej pogody wolontariusze z Kompanii Piwowarskiej otworzyli front prac ogrodowych. Z wielkim podziwem patrzyliśmy na ich niezmordowaną walkę. Determinacja w porządkowaniu ujmowała nasze serca. Liście zostały ujarzmione. Wszak inaczej pracuje się podczas pięknej pogody, ale niezwykłego hartu ducha potrzeba, żeby nie porzucać rozpoczętej pracy kiedy wiatr i deszcze niespokojne targają ubranie, a ręce grabieją z zimna.

To jeszcze nie wszystko!

Wolontariusze Kompanii Piwowarskiej podjęli wyzwanie i … posprzątali łazienki na oddziałach w naszym Hospicjum! Gruntownie odświeżone, błyszczą teraz i przypominają o wielkim zapale i sercu pełnym serdeczności, których doświadczyliśmy podczas spotkań z przybyłymi pracownikami Kompanii. Każda praca ma swoją wartość, jednak sprzątanie łazienek wymaga od osób, które się tym na co dzień nie zajmują – wyjątkowego poświęcenia i akceptacji dla wykonywanej pracy. Dostrzegamy to i jesteśmy ogromnie wdzięczni w imieniu swoim oraz Pacjentów Hospicjum Palium.

Niezmiennie wzrusza nas kiedy Pacjenci dostrzegają trud i starania podejmowane dla nich. Bezcenne są dla nas uśmiech w ich oczach, kiedy przy pomocy rodziny, jeżdżą po alejkach zadbanego ogrodu, albo kiedy biorą głębszy oddech – wchodząc do łazienki, czując jej świeżość.

Pracując dla innych, ofiarowując cząstkę siebie odkrywamy w sobie kolejne warstwy człowieczeństwa. Rośnie w nas przekonanie, że świat jest piękny i pełen ludzi dobrej woli, gotowych do poświęceń i pomagania. Właśnie takich jak Wolontariusze Kompanii Piwowarskiej!

Dziękujemy!


Jesienne porządki

1 października, od samego rana do pracy w Hospicjum Palium stawił się ponad 20 osobowy zespół firmy Wrigley. Wolontariusze ochoczo zabrali się do prac ogrodowych.

Ujarzmili trawniki, które zuchwale wdzierały się na alejki. Uprzątnięto liście już obsypujące się nieśmiało.

Posadzono również cebulki Ziemowitów jesiennych, które mamy nadzieję, że wkrótce zakwitną.

Wewnątrz budynku, na parterze naszego Hospicjum zostały umyte wszystkie przeszklenia.

Zaangażowanie i serce włożone w pracę widoczne są dla wszystkich odwiedzających. Chwalimy się jakich mamy Przyjaciół z Wrigley.

Dziękujemy bardzo za wszystko dobro, które dzięki Wam staje się udziałem naszym i Pacjentów Hospicjum Palium.


Pracowity początek jesieni….

W ostatnich dniach dużo wydarzyło się w Hospicjum Palium za sprawą wolontariatu pracowników z GSK.

27 września, w miniony czwartek przybyła grupa wolontariuszy z Glaxo, która w ramach Orange Day rozpoczęła porządkowanie naszego ogrodu. Pojawiły się szpalery wrzosów. Objawiły się na nowo rabaty różane, cudnie odchwaszczone. Pelargonie nagle zrobiły się bardziej widoczne na skalniku.

A to nie wszystko, gdyż część osób pracowała wewnątrz budynku, malując, odświeżając uzgodnione pomieszczenia, które odmieniły swoje oblicze i znowu biją prawdziwym blaskiem świeżości.

Zaangażowanie i serce włożone w pracę widoczne są dla wszystkich odwiedzających. Chwalimy się jakich mamy Przyjaciół z Glaxo.

A na pojawiające się pytania, czy pracownicy tych firm z własnej woli tu przyszli – z szerokim uśmiechem odpowiadamy, że tak  – nie tylko z własnej woli, inicjatywy, ale pełni ochoty i serca przybyli aby pomagać Hospicjum Palium.

Bardzo dziękujemy!


Pracownicy MAN Accountiung Center w jeden z minionych piątków zorganizowali niecodzienną zbiórkę funduszy. Przyniesiono własnoręcznie przygotowane ciasta i przekąski. Smakołykami mógł się poczęstować każdy za ofiarowane wsparcie na rzecz Hospicjum Palium. W ten sposób – jak co roku – pracownicy firmy, z własnej inicjatywy przeprowadzają zbiórkę na cel charytatywny.

Towarzysząca akcji wesoła atmosfera wynikała również z nietypowego stylu przebrań pracowników, którzy mają tego dnia przyzwolenie na zmianę wizerunku i mogą pracować w dowolnym przebraniu pod warunkiem, że wrzucą datek do puszki.

Gratulujemy pomysłu, który jest kolejnym dowodem, że pomaganie może przybierać bardzo różne formy i zawsze jest radosne, bo wyzwala dobrą energię, która udziela się pozostałym.

Dziękujemy wszystkim pracownikom MAN Accounting Center, którzy zorganizowali zbiórkę i ochoczo do niej przyłączyli się.

Serce nam rośnie kiedy doświadczamy wsparcia i zaangażowania ludzi, działających na rzecz naszego Hospicjum.

A poniżej zamieszczamy kilka zdjęć, udostępnionych przez pracowników MAN Accounting Center.


Zaczarowany Ogród w Hospicjum!

30 maja do naszego hospicjum przybyli niecodzienni goście. Byli to pracownicy poznańskiej firmy Glaxo. Wszyscy ubrani w pomarańczowe koszulki z napisem „Orange Day”, oznaczającym program, w ramach którego pracownicy GSK mogą poświęcić jeden dzień pracy na rzecz wspólnego dobra.

Ponad 20 osób przyjechało z samego rana. Podzielili się na trzy zespoły: sprzątający, malujący i ogrodniczy. Każdy z nich miał już wcześniej zaplanowane zadania. Jedni zajęci byli malowaniem sprzętu ogrodowego oraz niewidocznej dotąd rzeźby – która okazała się różowym flamingiem, zdobiącym teraz otoczenie sadzawki ogrodowej. Inni uzupełniali kwietne nasadzenia – pojawiły się szpalery z funkią i lawendą, kręgi aksamitek, zaś trzmielina i liliowce urozmaiciły zielone zakątki.

Zespół sprzątający z wielkim poświęceniem zbierał podrzucone wzdłuż szpitalnego płotu śmieci. Wyznaczono granice ekspansywnym trawnikom, które wzięto również w ryzy przy pomocy kosiarki. Zadomowił się porządek!

A wszystko to w ponad 30 stopniowym upale. Jednak na twarzach pracujących ludzi nie było widać znużenia, a wręcz przeciwnie niezwykły zapał, zaangażowanie i serdeczną determinację.

Bardzo serdecznie dziękujemy pracownikom Glaxo za wykonaną pracę, bo dzięki niej więcej osób korzysta teraz z uroków uporządkowanego ogrodu, który wyraźnie odżył i nabrał witalności.

Dla nas najważniejsze jest to, że pacjenci z Hospicjum Palium mogą spędzać czas z bliskimi w cudnym miejscu, gdzie spokój w połączeniu z witalnością przyrody pozwalają zatopić się w rozmowie, modlitwie albo wspomnieniach. Cieszymy się razem z pacjentami, którym oczy świecą się radością, na propozycję przejażdżki po ogrodzie.

Zapraszamy też pasjonatów ogrodnictwa do pomocy i pielęgnowania naszego zielonego zakątka.


ENEA ukwieca ogród Hospicjum Palium

11 maja pracownicy ENEA przybyli do Hospicjum Palium. Celem było uporządkowanie i rewitalizacja ogrodu wokół Hospicjum Palium. W ruch poszły narzędzia ogrodowe. Na balkonach chorzy pytali, co się stało, że tylu ludzi przybyło do pracy. Efektem pracy wolontariuszy ENEA było nasadzenie ponad 300 sadzonek petunii, begonii, pelargonii i cudnej lobelii. W ogrodzie zadomowiły się tawuły i bluszcz skromnie przytulił się do potu. Pomalowano ławki. Około 30 osób, z sercem i wielkim zapałem pracowało do późnych godzin popołudniowych. Owoce ich pracy są kolorowe.  Wywołują też uśmiech pacjentów hospicjum, którzy z balkonów mogą cieszyć oczy radosnymi, kolorowymi kwiatami.

Nasz ogród potrzebuje jeszcze dużo troski, zapraszamy chętnych do jego porządkowania i pielęgnowania.

„Rewitalizacja ogrodu wokół Hospicjum Palium”:

 


W dniu 22 marca 2018 pracownicy Kompanii Piwowarskiej zorganizowali kiermasz świąteczny.

Do wzięcia w nim udziału zaproszono wolontariuszy z Hospicjum Palium oraz Stowarzyszenie dla Ciebie (wspierające podopiecznych z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pobiedziskach).

W zamian za wsparcie dla Hospicjum Palium można było wybrać piękne elementy dekoracji na stół wielkanocny oraz drobne upominki. Wszak Święta tuż, tuż.

Wśród ozdób znalazły się również cudne wydmuszki przygotowane przez grupę uczniów – wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 55 i ich opiekunkę – panią Monikę.

Serdecznie dziękujemy Pracownikom Kompanii Piwowarskiej za ich wielką wrażliwość i okazaną szczodrość.

Jesteśmy wdzięczni za to, że tak chętnie przyłączacie się do pomagania, a nawet jesteście inicjatorami akcji!

Miniony kiermasz stał się niezwykłą kontynuacją Dnia Motyla czyli Dnia Wrażliwości, który obchodziliśmy 21 marca br.


Dla Hospicjum Palium – z miłością, na słodko

Kampania Piwowarska oraz NIVEA Polska / Beiersdorf Manufacturing Poznań zaproponowali swoim pracownikom „słodką” formę włączenia się do pomocy na rzecz naszego Hospicjum Palium.

Zaprzyjaźniona piekarnia upiekła piękne ciasteczka w kształcie motyli. Wspierająca nas firma marketingowa zaprojektowała plakaty informacyjne, które przesłano pracownikom z wyjaśnieniem zasad i celu organizowanej akcji.

Pracownicy obu firm podczas porannej kawy mieli okazję poczęstować się ciasteczkiem i wrzucić do puszki pomocną złotówkę.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia!

Dziękujemy wszystkim Pracownikom Kampanii Piwowarskiej oraz Nivea Polska/ Beiersdorf Manufacturing Poznań za okazane serce.

DSC_3518

Jesteśmy głęboko przekonani, że wspólnymi siłami, nawet przy kawie i ciastku można pięknie pomagać. W ten sposób okazujemy miłość tym, którzy wyjątkowo tego potrzebują – Pacjentom Hospicjum Palium.


Orange Day

Co roku pracownicy GlaxoSmithKline przeznaczają jeden dzień na prace wolontariackie na rzecz lokalnej społeczności. Bardzo aktywnie bierze w nich udział zespół GSK w Poznaniu, czyli pracownicy fabryki i centrów serwisowych. Tym razem pracownicy wspomogli nasze Hospicjum Palium.

Pięknie wymalowane wnętrza, kolorowe motyle, radość i entuzjazm pozostaną po tej wizycie u Hospicjum na długo.

Dziękujemy!


Mars

Wolontariat pracowniczy z firmy Mars zadbał o nasze hospicyjne okna. Dziękujemy za wszelkie prace porządkowe oraz troskę o Hospicjum Palium.

Dziękujemy!


Kompania Piwowarska

Pracownicy z Kompanii Piwowarskiej w październiku bardzo mocno zaangażowali się w prace porządkowe na ogrodzie, okalającym Hospicjum Palium oraz czyszczenie okien “wysokich” we współpracy z firmą KOGA.

Dzięki tym wszystkim pracom nasi Pacjenci mają więcej słońca i światła w budynku.

Prace wolontariuszy pracowników są obserwowane z dużym zainteresowaniem przez naszych Pacjentów, którzy poprzez ten widoczny gest świata zewnętrznego mogą poczuć, że są dla nas bardzo ważni.

k