Pracownicy MAN Accountiung Center w jeden z minionych piątków zorganizowali niecodzienną zbiórkę funduszy. Przyniesiono własnoręcznie przygotowane ciasta i przekąski. Smakołykami mógł się poczęstować każdy za ofiarowane wsparcie na rzecz Hospicjum Palium. W ten sposób – jak co roku – pracownicy firmy, z własnej inicjatywy przeprowadzają zbiórkę na cel charytatywny.

Towarzysząca akcji wesoła atmosfera wynikała również z nietypowego stylu przebrań pracowników, którzy mają tego dnia przyzwolenie na zmianę wizerunku i mogą pracować w dowolnym przebraniu pod warunkiem, że wrzucą datek do puszki.

Gratulujemy pomysłu, który jest kolejnym dowodem, że pomaganie może przybierać bardzo różne formy i zawsze jest radosne, bo wyzwala dobrą energię, która udziela się pozostałym.

Dziękujemy wszystkim pracownikom MAN Accounting Center, którzy zorganizowali zbiórkę i ochoczo do niej przyłączyli się.

Serce nam rośnie kiedy doświadczamy wsparcia i zaangażowania ludzi, działających na rzecz naszego Hospicjum.

A poniżej zamieszczamy kilka zdjęć, udostępnionych przez pracowników MAN Accounting Center.

 


Zaczarowany Ogród w Hospicjum!

30 maja do naszego hospicjum przybyli niecodzienni goście. Byli to pracownicy poznańskiej firmy Glaxo. Wszyscy ubrani w pomarańczowe koszulki z napisem „Orange Day”, oznaczającym program, w ramach którego pracownicy GSK mogą poświęcić jeden dzień pracy na rzecz wspólnego dobra.

Ponad 20 osób przyjechało z samego rana. Podzielili się na trzy zespoły: sprzątający, malujący i ogrodniczy. Każdy z nich miał już wcześniej zaplanowane zadania. Jedni zajęci byli malowaniem sprzętu ogrodowego oraz niewidocznej dotąd rzeźby – która okazała się różowym flamingiem, zdobiącym teraz otoczenie sadzawki ogrodowej. Inni uzupełniali kwietne nasadzenia – pojawiły się szpalery z funkią i lawendą, kręgi aksamitek, zaś trzmielina i liliowce urozmaiciły zielone zakątki.

Zespół sprzątający z wielkim poświęceniem zbierał podrzucone wzdłuż szpitalnego płotu śmieci. Wyznaczono granice ekspansywnym trawnikom, które wzięto również w ryzy przy pomocy kosiarki. Zadomowił się porządek!

A wszystko to w ponad 30 stopniowym upale. Jednak na twarzach pracujących ludzi nie było widać znużenia, a wręcz przeciwnie niezwykły zapał, zaangażowanie i serdeczną determinację.

Bardzo serdecznie dziękujemy pracownikom Glaxo za wykonaną pracę, bo dzięki niej więcej osób korzysta teraz z uroków uporządkowanego ogrodu, który wyraźnie odżył i nabrał witalności.

Dla nas najważniejsze jest to, że pacjenci z Hospicjum Palium mogą spędzać czas z bliskimi w cudnym miejscu, gdzie spokój w połączeniu z witalnością przyrody pozwalają zatopić się w rozmowie, modlitwie albo wspomnieniach. Cieszymy się razem z pacjentami, którym oczy świecą się radością, na propozycję przejażdżki po ogrodzie.

Zapraszamy też pasjonatów ogrodnictwa do pomocy i pielęgnowania naszego zielonego zakątka.


ENEA ukwieca ogród Hospicjum Palium

11 maja pracownicy ENEA przybyli do Hospicjum Palium. Celem było uporządkowanie i rewitalizacja ogrodu wokół Hospicjum Palium. W ruch poszły narzędzia ogrodowe. Na balkonach chorzy pytali, co się stało, że tylu ludzi przybyło do pracy. Efektem pracy wolontariuszy ENEA było nasadzenie ponad 300 sadzonek petunii, begonii, pelargonii i cudnej lobelii. W ogrodzie zadomowiły się tawuły i bluszcz skromnie przytulił się do potu. Pomalowano ławki. Około 30 osób, z sercem i wielkim zapałem pracowało do późnych godzin popołudniowych. Owoce ich pracy są kolorowe.  Wywołują też uśmiech pacjentów hospicjum, którzy z balkonów mogą cieszyć oczy radosnymi, kolorowymi kwiatami.

Nasz ogród potrzebuje jeszcze dużo troski, zapraszamy chętnych do jego porządkowania i pielęgnowania.

„Rewitalizacja ogrodu wokół Hospicjum Palium”:

 


W dniu 22 marca 2018 pracownicy Kompanii Piwowarskiej zorganizowali kiermasz świąteczny.

Do wzięcia w nim udziału zaproszono wolontariuszy z Hospicjum Palium oraz Stowarzyszenie dla Ciebie (wspierające podopiecznych z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pobiedziskach).

W zamian za wsparcie dla Hospicjum Palium można było wybrać piękne elementy dekoracji na stół wielkanocny oraz drobne upominki. Wszak Święta tuż, tuż.

Wśród ozdób znalazły się również cudne wydmuszki przygotowane przez grupę uczniów – wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 55 i ich opiekunkę – panią Monikę.

Serdecznie dziękujemy Pracownikom Kompanii Piwowarskiej za ich wielką wrażliwość i okazaną szczodrość.

Jesteśmy wdzięczni za to, że tak chętnie przyłączacie się do pomagania, a nawet jesteście inicjatorami akcji!

Miniony kiermasz stał się niezwykłą kontynuacją Dnia Motyla czyli Dnia Wrażliwości, który obchodziliśmy 21 marca br.


Dla Hospicjum Palium – z miłością, na słodko

Kampania Piwowarska oraz NIVEA Polska / Beiersdorf Manufacturing Poznań zaproponowali swoim pracownikom „słodką” formę włączenia się do pomocy na rzecz naszego Hospicjum Palium.

Zaprzyjaźniona piekarnia upiekła piękne ciasteczka w kształcie motyli. Wspierająca nas firma marketingowa zaprojektowała plakaty informacyjne, które przesłano pracownikom z wyjaśnieniem zasad i celu organizowanej akcji.

Pracownicy obu firm podczas porannej kawy mieli okazję poczęstować się ciasteczkiem i wrzucić do puszki pomocną złotówkę.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia!

Dziękujemy wszystkim Pracownikom Kampanii Piwowarskiej oraz Nivea Polska/ Beiersdorf Manufacturing Poznań za okazane serce.

DSC_3518

Jesteśmy głęboko przekonani, że wspólnymi siłami, nawet przy kawie i ciastku można pięknie pomagać. W ten sposób okazujemy miłość tym, którzy wyjątkowo tego potrzebują – Pacjentom Hospicjum Palium.


Orange Day

Co roku pracownicy GlaxoSmithKline przeznaczają jeden dzień na prace wolontariackie na rzecz lokalnej społeczności. Bardzo aktywnie bierze w nich udział zespół GSK w Poznaniu, czyli pracownicy fabryki i centrów serwisowych. Tym razem pracownicy wspomogli nasze Hospicjum Palium.

Pięknie wymalowane wnętrza, kolorowe motyle, radość i entuzjazm pozostaną po tej wizycie u Hospicjum na długo.

Dziękujemy!


Mars

Wolontariat pracowniczy z firmy Mars zadbał o nasze hospicyjne okna. Dziękujemy za wszelkie prace porządkowe oraz troskę o Hospicjum Palium.

Dziękujemy!


Kompania Piwowarska

Pracownicy z Kompanii Piwowarskiej w październiku bardzo mocno zaangażowali się w prace porządkowe na ogrodzie, okalającym Hospicjum Palium oraz czyszczenie okien „wysokich” we współpracy z firmą KOGA.

Dzięki tym wszystkim pracom nasi Pacjenci mają więcej słońca i światła w budynku.

Prace wolontariuszy pracowników są obserwowane z dużym zainteresowaniem przez naszych Pacjentów, którzy poprzez ten widoczny gest świata zewnętrznego mogą poczuć, że są dla nas bardzo ważni.

k