Człowiek bez barier

W tegorocznej edycji konkursu Człowiek bez barier aż dwóch wolontariuszy związanych z naszym Hospicjum dostało się do półfinału.

Rozpoczęło się głosowanie do Nagrody Publiczności! Serdecznie zachęcamy Was do oddania głosu!

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAGŁOSOWAĆ!

KAZIMIERZ JASTRZĘBOWSKI – nasz Złoty Motyl, którego przepiękne motyle są znane w całym mieście! Kiedy w 2010 r. jego karierę naukową przerwała białaczka niepodlegająca przeszczepowi, mimo postępującej choroby nie zaprzestał angażowania się w wolontariat na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu, którego jest również podopiecznym; Artysta malujący motyle, które ofiarowuje w zbiórkach charytatywnych darczyńcom; jego motyle zdobią wiele miejsc i cieszą wielu Poznaniaków od lat. Uczestniczy w zbiórkach charytatywnych w żółtej koszulce i z barwnymi motylami – wizytówką Hospicjum. Kazimierz aktywnie współpracuje również z Fundacja Niesiemy Nadzieję

PRZEMEK KOWALIK – wolontariusz w naszym Hospicjum. W 2009 roku przemierzył Polskę na wózku inwalidzkim z północy na południe. W kolejnych latach odbył wyprawy z Dover w Anglii do Moherowych Klifów w Irlandii oraz z Poznania do Ouessant nad Atlantykiem. Swoje wyprawy dedykuje osobom niepełnosprawnym, motywując i przełamując granice. Przemek pracuje również w Fundacja Anny Dymnej “Mimo Wszystko” na stanowisku internetowego analityka rynku osób niepełnosprawnych oraz fundraisera.

Stowarzyszenie Integracja już po raz 20 organizuje konkurs “Człowiek bez barier”, które promuje osoby z niepełnosprawnością, które są inspiracją, biorą los w swoje ręce, pokazując innym jak mimo ograniczeń można uczynić życie swoje i innych pełniejszym.