Gwiazdy Dobroczynności

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że  Pan Michał Grudziński, nasz Złoty Motyl i Wieloletni Przyjaciel otrzymał tytuł Gwiazdy Dobroczynności 2020 w kategorii Pomoc Charytatywna. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się w sobotę 9 października w Warszawie.

Pan Michał Grudziński od 14 lat wspiera Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu w działalności na rzecz Hospicjum Palium. Jest obecny na większości akcji charytatywnych organizowanych przez Stowarzyszenie w Poznaniu (np. Pyrlandia, Majówka w Botaniku, Jarmark Świętojański, Jarmark Bożonarodzeniowy), podczas których aktywnie kwestuje i zbiera fundusze na rzecz Hospicjum. Swoją charyzmą i zaangażowaniem przekonuje do wsparcia Hospicjum każdą napotkaną osobę, a w jego puszce jest zawsze najwięcej pieniędzy. Pan Michał swoimi działaniami i zaangażowaniem odczarowuje wizerunek Hospicjum, jako umieralni i pokazuje, że “hospicjum to też życie”. Jest też magnesem przyciągającym do “Motylego wolontariatu” młodych wolontariuszy ze szkół i przedszkoli. 

Przyznany tytuł jest niezwykłym wyróżnieniem nie tylko dla Pana Michała Grudzińskiego, ale również dla naszego Stowarzyszenia, które od ponad 20 lat działa na rzecz poprawy opieki paliatywnej w Poznaniu. Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że w tym dniu mogliśmy mu towarzyszyć.


Tegorocznych laureatów wybrała Kapituła w składzie: Paweł Łukasiak – prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Monika Krokiewicz – członkini zarządu Wydawnictwa Bauer, Jerzy Koźmiński – prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Edward Miszczak – dyrektor programowy TVN, Katarzyna Kolenda-Zaleska – dziennikarka, publicystka, prezes Fundacji TVN „Nie jesteś sam”, Marzena Strzelczak – prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Omenaa Mensah – filantropka, prezes i inicjator Omenaa Foundation, laureatka Honorowej Gwiazdy Dobroczynności 2019, Nina Terentiew – członek zarządu, dyrektor programowy Telewizji Polsat, Magdalena Różczka – aktorka, laureatka honorowej nagrody Plebiscytu w 2013 roku, Krystyna Aldridge-Holc – prezeska Fundacji Polsat, i Jerzy Karwelis – dyrektor, Sieć Badawcza Łukasiewicz.

„Gwiazdy Dobroczynności” to jedyne w Polsce przedsięwzięcie, w którym nagradzamy społeczne zaangażowanie osób znanych ze świata kultury, rozrywki, mediów, filmu, sportu i internetu. Do składania nominacji są zapraszane fundacje, stowarzyszenia, fundacje firm, menedżerowie gwiazd oraz inne instytucje współpracujące z osobami publicznie znanymi i udzielającymi się społecznie. Tytuł Gwiazdy Dobroczynności otrzymują osoby, które ze swojej rozpoznawalności i popularności tworzą narzędzie do pomagania, ratowania życia i zmieniania świata na lepsze. Nie tylko myślą, jak pomagać lub działać, by świat był lepszy, ale robią konkretne rzeczy, by to się stało.

Inicjator Plebiscytu: Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce

Partner główny: magazyn „Twój Styl”

Partner Plebiscytu i portalu gwiazdydobroczynnosci.pl: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Patron Plebiscytu: Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Patroni medialni: Polsat, TVN, TVP2, www.twojstyl.pl, portal ngo.pl

Sponsor statuetek: Apart

Partnerzy wspierający: Hotel Sofitel Warsaw Victoria, Unit4Men, Prouvé, Egmont, Bielenda, Sylveco, Stojo, Panul, Shecell, Lekam, Finedeeds

Fotografie: Marcin Skiba