Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Wolontariusze są ważną częścią Hospicjum Palium. Poświęcony przez nich czas i zaangażowanie wspiera działalność naszego Stowarzyszenia.

List Prezesa Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu do wolontariuszy

Od paru lat tego dnia spotykaliśmy się, aby wspólnie świętować i podziękować wszystkim wolontariuszom za ich czas i zaangażowanie. W tym roku, z powodu pandemii, zorganizowane zostało spotkanie online.

W trakcie spotkania mogliśmy wysłuchać prelekcji Piotra Filberka, współzałożyciela Stowarzyszenia Leczymy z Misją, na temat wolontariatu w Kenii, roli wolontariusza i istoty mądrej pomocy. Bardzo serdecznie dziękujemy za to ciekawe spotkanie!

Zorganizowano również konkurs wiedzy o wolontariacie! Do trzech szkół powędrują wspaniałe nagrody! Spotkanie zakończyliśmy niespodzianką – życzeniami od Jurka Owsiaka dla Motylich Wolontariuszy!

Bardzo serdecznie pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim wolontariuszom! I tym małym i tym dużym! Bez Waszej pomocy nie moglibyśmy codziennie działać dla dobra Pacjentów Hospicjum Palium! Wasza energia, kreatywność, otwartość i optymizm każdego dnia dodają nam skrzydeł!