Szkolenie w Giewartowie

Jednym z celów naszego Stowarzyszenia jest edukacja i szkolenie wolontariuszy. Dlatego w ostatni weekend września już po raz kolejny zorganizowaliśmy wyjazdowe Szkolenie dla Liderów i Koordynatorów Wolontariatu Szkolnego w Giewartowie w ośrodku SunSport. Naszym celem jest przekazanie niezbędnej wiedzy do stworzenia wolontariatu w szkole, a także integracja i zbudowanie wspaniałej relacji, która doda nam energii na najbliższy rok szkolny.

Podczas tych trzech dni Nauczyciele (Koordynatorzy) oraz Uczniowie (Liderzy) uczestniczyli w wielu warsztatach i szkoleniach odpowiednio przystosowanych do ich potrzeb. Każda z grup miała spotkanie z psychologiem. Liderzy uczestniczyli w szkoleniach artystycznych, podczas których mogli się nauczyć wykonywać małe dzieła sztuki z motywem motyla. Wysłuchaliśmy również inspirującego wykładu Franka Szkudelskiego i Kasi Buszek z VIII LO o ich działaniach wolontariackich oraz ostatnim Biegu Motyli, który zorganizowali. W tym czasie Koordynatorzy uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym fundraisingu (dzięki niezastąpionej Marysi Kopaszewskiej ze Stowarzyszenia Uśmiech Nadziei !) czy prawnych aspektów wolontariatu. Ostatniego dnia uczestniczy warsztatów podzieleni na grupy wykorzystywali zdobytą wiedzę do opracowania planu wydarzenia charytatywnego. Pomysłowość Wolontariuszy przeszła nasze najśmielsze oczekiwania!

Pierwszego dnia odwiedziła nas również Pani Dorota Kinal- Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Wojewódzkiego. Pani Dyrektor dodała nam sił i energii do dalszego działania. To fantastyczne, że mamy takich Przyjaciół, którzy nas wspierają! Dziękujemy!

Ogromne podziękowania należą się całej załodze Ośrodka SunSport! Po raz kolejny mogliśmy doświadczyć jakie to jest wspaniałe miejsce! Zostaliśmy otoczeni ogromną opieką, a w wolnych chwilach doskonale zadbali o naszą integrację. Dzięki Nim ten wyjazd to nie tylko dużo wiedzy i nauki, ale również świetna zabawa!

Wyjechaliśmy z Giewartowa z głowami przepełnionymi rozmaitymi pomysłami! Mamy nadzieję, że to spotkanie zainspiruje uczestników i nas do coraz to nowszych działań na rzecz Hospicjum Palium. Z niecierpliwością czekamy na ciąg dalszy!